Бібліотеки для дорослих
Централізована бібліотечна система "Свічадо"
Святошинського району міста Києва

Шановні користувачі!

Сучасна б1ібліотека — це мультифункціональність, відкритий і доступний простір, мережевість, свобода самовираження, комфортні умови реалізації інформаційно-культурних, освітніх та дозвіллєвих потреб.

Центральна районна бібліотека ЦБС “Свічадо” відкрита для співпраці, творчого співробітництва та ділового партнества.

Навігація бібліотеки включає :

- довідково-інформаційну зону

- комунікативно-інформаційну зону

- інформаційно-інтелектуальну зону

- інтерактивну зону

- Мінібіб

Додаткова інформація за телефоном 098 432-41-66

Проєкти та програми

Бібліотека майбутнього вже сьогодні

Бібліокосмодром

"Подорож космічними просторами" (бібліотека для дітей "Книжкова світлиця")

Віртуальна виставка "З далеких космічних глибин"

Відеоконференція 12 квітня 2021 року на базі НЦАОМ ім. О. М. Макарова. Тема: присвячується 60-річчю першого польоту людини у космос «Знаєте, яким він хлопцем був.». Серія «Життя видатних людей».

Бібліокосмодром у Instagram

Intro

"Дія.Цифрова освіта". Основи комп'ютерної грамотності.

 На базі ЦРБ діють курси з основ комп”ютерної грамотності для мешканців Святошинського району. Метою курсів є опанування базовими навичками володіння комп”ютерними та електронними гаджетами : ПК, ноутбуками, планшетами, Е-книжками; вільне використання інтернет ресурсів для виконання запитів, оплата комунальних послуг тощо.

Відеоуроки з інформатики
Розмова з психологом
"Бібліотека - територія доброти"

В рамках соціального партнерства Центральною районною бібліотекою спільно з БО «Благодійний фонд «З теплом у серці» започатковано проект «Бібліотека - територія доброти», який спрямований на забезпечення змістовного дозвілля, розвиток читацьких інтересів та інформаційне обслуговування дітей з особливими потребами їхніх родин.

Майстер клас з техніки декупажу

Майстер клас з техніки ЕБРУ

"Бібліотека - територія творчості"

Центральна районна бібліотека надає можливості всім бажаючим розкрити і проявити свої творчі здібності. Інтерактивна зона бібліотеки є  спеціально облаштованою територією  для  репрезентації  творчих проектів майстрів і майстринь  не тільки Святошинського району, а й всього міста.

Н.Удовиченко - Малювання онлайн

Г.Пінчук - Загадковий і чарівний світ моди

Зайченко М. - Майстер клас з орігамі 

Т.Арутюнова - Творіння рук, душі і серця

Читацьке об'єднання "50+"

Дружня родина слухачів « Університету Третього Віку» Територіального центру соціального обслуговування Святошинського району є постіними відвідувачами та активними учасниками бібліотечних заходів, які проводяться у Центральній районній бібліотеці.

Екскурсія оновленою бібліотекою

«Творчий шлях довжиною в 100 років» -  до 100-річчя Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка

Відкриваємо для себе світ
Звукова книга
Таланти світлі і могутні

Фотогалерея
Віртуальні виставки

Буктрейлери
Відео та аудіо читання
Творчі майстерні
Бібліогороскоп "Народженні під знаком"

2021 рік

Квітень

12 квітня

12 квітня День Космонавтики

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у Круглому столі, який відбудеться у режимі ZOOM - конференції, 12 квітня 2021р., о 14.00. на базі НЦАОМ ім. О. М. Макарова . Тема: присвячується 60-річчю першого польоту людини у космос «Знаєте, яким він хлопцем був.». Серія «Життя видатних людей». https://zoom.us/j/6262697120?pwd=WC9obXJtWFhFMmRVVnRCTEJLV3VXUT09
Ідентифікатор конференції: 626 269 7120
Код доступу - 2021
Будемо дуже вдячні за Вашу участь

Гагарин

Жовтень

31 жовтня

   Міжнародний день Чорного моря

   Свято Міжнародний день Чорного моря відзначають наприкінці жовтня. Воно носить екологічний характер. Святкові заходи включають різноманітні акції екологів і фахівців в області екології на захисту Чорного моря.

   Це свято відзначається в день, коли в 1996 році шість причорноморських країн - Болгарія, Румунія, Туреччина, Грузія, Росія і Україна - підписали Стратегічний план дій з реабілітації і захисту Чорного моря.

   Цей План був розроблений після проведення всебічних досліджень морського середовища, які показали, що його життєздатність істотно погіршилася порівняно з попередніми трьома десятиліттями.


 

28 жовтня

   День визволення України від фашистських загарбників

   Друга світова війна принесла з собою таку безліч трагедій, віроломства і зруйнованих доль, що до цих пір все людство із сумом і гіркотою згадує про ті далекі події, які торкнулися практично всіх на нашій спільній землі. Є суд історії. Вже майже досконально вивчені всі масштаби цієї згубної війни. Її причини, її наслідки. Перемога. Це була перемога зі сльозами на очах. Це були сльози радості і одночасно сльози горя. Це не можна описати простими словами. Складні формулювання так само не підійдуть. Не можна висловити те, що відчували наші батьки і діди, матері і бабусі, на очах яких відбувався весь жах однієї з найкривавіших воєн на нашій планеті. Не можна висловити, але ми і не маємо права забути те, що розповідали нам свідки, які так чи інакше брали участь в цьому. Інакше це може повторитися. І ми говоримо: «Ніхто не забутий!», «Ніщо не забуто!». Будемо пам’ятати і навчимо своїх нащадків!


26 жовтня

   Міжнародний день шкільних бібліотек

   Засновником цієї календарної події виступає всесвітня організація ЮНЕСКО, за ініціативою Міжнародної асоціації шкільних бібліотек і вперше свято було проведено в 1999-му році. Дата святкування Міжнародного дня шкільних бібліотек в багатьох країнах, зокрема і в Україні - щорічно в четвертий понеділок жовтня. В Англії, наприклад, цей День відзначається в перший понеділок жовтня і приурочений до початку шкільних канікул, коли настає перший день їхнього Національного Тижня дитячої книги, що включає в себе і національний День поезії, який проводиться в четвер.Важливість забезпечення та поширення грамотності, всіляке сприяння належному навчанню - один з основних пріоритетів сучасного суспільства й атмосфера, яка створюється професійними бібліотекарями, найбільш сприятлива у цьому процесі.


24 жовтня

   Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй (День ООН)

   День ООН - це день народження Організації Об’єднаних Націй. Відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES/2782 (XXVІ).Святкування Дня Організації Об’єднаних Націй є ствердженням нашої віри в ці сподівання людства.

   Традиційно в День Організації Об’єднаних Націй в залі Генеральної Асамблеї проводиться міжнародний концерт. Іноді влаштовуються спеціальні заходи, на яких Організація Об’єднаних Націй за допомогою електронних засобів комунікації зв’язується з різними містами світу.


16 жовтня

   Всесвітній день здoрoвoгo харчування

   Здорове, правильне харчування, є одним з найбільш значущих аспектів способу життя людини і факторів його здоров’я. Давня мудрість говорить: «Ми є те, що ми їмо». Мета Всесвітнього дня здoрoвoгo харчування - залучення уваги громадськості до проблем харчування в сучасному суспільстві. Відзначається «Всесвітній день здoрoвoгo харчування » щорічно 16 жовтня.За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 80 відсотків усіх захворювань пов’язані тією чи іншою мірою з харчуванням, а 40 відсотків з них пов’язані безпосередньо з фактором харчування людини.


14 жовтня

   День Українського козацтва.День захисника України.

   День захисника України - свято,яке тепер відзначається щорічно 14-го жовтня, в день одного з великих православних свят запорізьких козаків - «Козацька Покрова» («Покров Пресвятої Богородиці»). У XVI-XVII ст. в ході боротьби з іноземними завойовниками українська народність істотно консолідувалася. Найважливішу роль зіграло при цьому виникнення особливих військових формувань - козацтва (XV століття), яке створило державу (XVI століття) зі своєрідним республіканським ладом - Запорізьку Січ, яка стала політичним оплотом українців.Захист своєї Вітчизни від зазіхань з боку тих, хто час від часу намагається загрожувати державним засадам будь-якої країни - свята справа. Вона вимагає від людей сміливості, честі та відваги, дуже часто величезної самопожертви і колосальної самовіддачі.


11 жовтня

   День художника України

   Образотворче мистецтво є однією з найдосконаліших форм діяльності, оскільки в художній палітрі кристалізується внутрішній світ людини, звучать кольори глибоких почуттів. Ваші роботи будять прагнення до прекрасного, спонукають замислитися над суттю буття.

   Вишуканий живопис, віртуозна графіка, майстерна пластика - невід’ємна частина національної культури, джерело духовного розвитку і задоволення естетичних потреб українського суспільства. Творчі досягнення художників свідчать про потужний потенціал народу, сприяють створенню позитивного іміджу України у світі.


5 жовтня

   Всесвітній День вчителя

   День учителя - професійне свято всіх працівників сфери освіти - був заснований в 1994 році.Запитайте у будь-якого батька, що він вважає найважливішим елементом навчання своєї дитини, і він напевно відповість: гарні вчителі. Тільки під чуйним керівництвом хороших вчителів учні можуть ефективно використовувати нові технології та нові знання, які стрімко розвиваються і стають пріоритетними в навчальному процесі.


 

4 жовтня

   Всесвітній день тварин

   Чомусь багато хто називає тварин нашими меншими братами. Звичайно ж, якщо врахувати той факт, що тварини в чомусь іноді можуть бути більш кмітливі ніж ми, або ж для них навколишнє середовище більш зрозуміле, ніж нам, то їх можна було б назвати нашими старшими братами. Однак очевидно одне - людина в переважній більшості випадків залишається чильною і домінуючою істотою, а тварини, як правило, принижені  і ці відносини ніяк не можна назвати братніми.


2 жовтня

   Всесвітній день усмішки

   На сторінках міжнародного календаря є такий день - Всесвітній день посмішки, в який нас закликають вкрай позитивно впливати на наш з вами настрій. Всі ми, різні люди. Щоб домогтися гарного настрою, для кожного з нас, принаймні, необхідно щось особливе. Для когось мир у всьому світі, для когось нове авто. Комусь досить просто прогулятисяна свіжому повітрі, а для когось стабільно сірі будні вже викликають відчуття норми і зовсім нічого не хочеться міняти. Ну вже ні! Все це якось складно.

   Давайте просто усміхнемося.


1 жовтня

   Міжнародний день людей похилого віку

   Свято Міжнародний день людей похилого віку відзначається на початку жовтня. Засновано Генеральної Асамблеї ООН в 1990 році. Мета Дня літньої людини - зосередитися на вирішенні проблем літнього покоління.

   Святкові заходи на День літньої людини в різних країнах дуже різняться. Це фестивалі та різноманітні концерти, театральні вистави та благодійні виставки, різноманітні вечори відпочинку, чаювання, танці, екскурсії, конгреси і конференції на захист прав літніх людей. 


 

Вересень

30 вересня

   Всеукраїнський День бібліотек

   Бібліотеки - один з інструментів нашої цивілізації, який вже багато століть доводить свою ефективність в процесах збереження, накопичення і передачі людських пізнань.У цей день, Всеукраїнський День бібліотек, ми так само поспішаємо приєднатися до привітань на адресу всіх працівників цього безцінного осередка, з віками накопиченого, нашого людського досвіду і знань. Бажаємо Вам усіх благ, уваги ваших читачів і ваших справжніх шанувальників! Зі святом бібліотек!


29 вересня

   День пам’яті трагедії Бабиного Яру

   Бабин Яр - одне з всесвітньо відомих місць трагедій, які стали символом Голокосту, урочище на північно-західній околиці Києва. За два дні 29 та 30 вересня 1941-го року, по офіційним історичними свідченням, там розстріляли майже 34 тисячі євреїв. З інших джерел лише за 5 днів нацисти розстріляли там майже 150 тисяч українських євреїв. Це були не лише жителі Києва, а і біженці з окупованих українських регіонів, що прибули до міста у надії на порятунок.

   Масові розстріли у Бабиному Яру та розташованому поруч із ним Сирецькому концтаборі проводилися і пізніше, аж до звільнення Києва від окупації. Цей злочин тривав майже 103 тижні щовівторка і щоп’ятниці, як годинник.

    У різних публікаціях даються різні цифри загальної кількості знищених у Бабиному Яру — приблизно від 70 тисяч до 200 тисяч осіб.


27 вересня

   Всеукраїнський день дошкілля

   Свято День вихователя і дошкільного працівника в Україні відзначають в останню неділю вересня. Дата заснована в 2011 році. У дитячих садах проводять традиційні святкові заходи.

   Професія вихователя і всіх працівників дошкільних установ вимагає від більшості глибокої самовіддачі, величезного терпіння і нескінченної любові до своєї справи. Виховання наших дітей на початку їхнього життєвого шляху - не просте завдання, але від його успішного вирішення залежить майже все наше майбутнє.


24 вересня

   Всесвітній день моря

   У 2018 році Міжнародної морської організації (International Maritime Organization - ІМО) виповнюється 70 років з дня прийняття Конвенції про її створення і тема Всесвітнього морського дня - «ІМО 70: Наша спадщина - Краща доставка для кращого майбутнього» (IMO 70: Our Heritage - Better Shipping for a Better Future). Мета Всесвітнього дня моря привернути увагу міжнародної громадськості до того, який непоправний збиток морям і океанам наносять перелов риби, забруднення водоймищ і глобальне потепління. Два найбільш важливі завдання - підвищення безпеки на морі і попередження забруднення морського середовища, зокрема нафтою.

   Близько 70% планети покрито водою. Біомаса всіх морських мешканців - від водоростей до блакитних китів - складає 90% біомаси всіх живих організмів планети. Існування більшості представників різних видів морської флори і фауни пов’язано з кораловими рифами.


22 вересня

   День осіннього рівнодення

   День осіннього рівнодення - це день астрономічного початку осені. У цей день вересня Сонце сходить точно в точці сходу і заходить точно в точці заходу Землі. Ми маємо можливість спостерігати, що воно знаходиться під і над горизонтом однаковий час, тобто день дорівнює ночі.

   Дати та час моменту нового сонцестояння і рівнодення варіюються в межах одного дня


21 вересня

   Міжнародний день миру

   Тема Міжнародного дня миру в 2018 році - «Право на мир: 70 років Загальної декларації прав людини». Мета заходів входить до переліку 17 цілей в галузі розвитку, які були одноголосно прийняті 193 державами і передбачають сприяння побудові миролюбних і відкритих товариств в інтересах сталого розвитку, забезпечення доступу до правосуддя для всіх і створення ефективних, підзвітних установ на всіх рівнях.

   Для деяких з нас мир - це повсякденна реальність. На наших вулицях спокійно, наші діти ходять до школи. Там, де підвалини суспільства міцні, безцінний дар миру може ніким особливо і не помічатися.


20 вересня

   День працівників лісу

   Свято День працівників лісу відзначається у вересні. Встановлено Указом Президента Україні у 1993 році. Святкують День працівника лісового господарства в Україні в дусі природоохоронних та екологічних заходів.

   Ліс - ось справжій, живий скарб нашої землі. Зайве нагадувати значення, яке відіграє лісове господарство для економіки держави, як і чинник величезного позитивного природного і екологічного впливу на навколишнє середовище. Ліс - це душа всієї планети.


19 вересня

   День народження смайла

   19 вересня 1982 в 11:44 ранку Скотт Фалман, професор психології університету Карнегі Меллон у Піттсбурзі, відправив колегам електронне повідомлення. У цьому повідомленні він запропонував інтернет-користувачам під час спілкування в мережі використовувати послідовність символів - ":-)" - як маркер для жартівливих повідомлень. Свій вибір вчений пояснив тим, що цей значок схожий на усміхнене обличчя.


15 вересня

   День народження Google

   Ларі Пейдж (Larry Page) і Сергій Брін (Sergey Brin), тоді ще 24-річні студенти Стенфордського університету, зареєстрували доменне ім’я «google.com» 15 вересня 1997 року. Саме слово «google» виникло, за словами їх творців, коли один з друзів неправильно записав математичний термін «googol» (гугол).

   «Вже в той час ми розуміли важливість пошуку в інтернеті і значимість постійного вдосконалення пошукового движка, тоді як наші конкуренти мало працювали в цьому напрямку», - сказав пан Брін.


12 вересня

   День комп’ютерника і програміста

   Ми щогодини стикаємося з плодами праці програміста. Дивимося ми телевізор, чи слухаємо радіо, чи розмовляємо по телефону - ми користуємося тим, що створив програміст. Мабуть, жодна професія не охоплює так широко сфери нашого життя.

   І хоча поки що це свято цілком і повністю віртуальне, плоди труда наших славних програмістів вельми і вельми реальні. Значення професії програміста у повсякденному житті важко недооцінити. Цей рід діяльності стає все більш масовим і, в той же час, символізує авангард сучасного суспільства.

   В 2020 році День комп’ютерника і програміста припадає на 12 вересня.


9 вересня

   Міжнародний день краси

   «Краса врятує світ!» (Ф. М. Достоєвський)

   XX століття стало революційним у сфері косметології. Міжнародний комітет естетики і косметології СІДЕСКО проявив ініціативу створення Міжнародного дня краси.

   З 1995 року в цей день у світі особливо вітається все гарне, прекрасне, що приносить естетичне і моральне задоволення. Тому в багатьох містах і країнах саме 9 вересня повсюдно проводяться конкурси краси.


8 вересня

   Міжнародний день грамотності

   Ви вважаєте себе грамотною людиною? Впевнені? Вміння читати - лише мала частина вміння бути грамотною людиною, а ось здатність використовувати прочитане, отримуючи вигоду для себе, оточуючих вас людей, близьких і сім’ї - це більш вагома частина вміння бути грамотним, хоча і не завжди вирішальна. Чи страшно бути неграмотним? А що таке «грамотність»? Не виключено, що це - «ефективність» використання інформаційних даних, здатність постійно знаходити комунікаційні напрямки, творчий момент, мета якого - більш природне поліпшення якості життя.


5 вересня

   Міжнародний день благодійності

   Міжнародне співтовариство на рівні Генеральної Асамблеї ООН глибоко стурбоване тим фактом, що злидні як і раніше зберігаються практично у всіх державах світу. Це стосується насамперед країн, що розвиваються, але часто створюється враження, що подібні явища не залежать ні від рівня економічного, культурного чи соціального розвитку. 


1 вересня

   День знань

   1-го вересня звучать привітання на адресу учнів і викладачів, це день квітів та листівок, це свято, яке не обходять своєю увагою керівники міст і районів, адміністрації самих різних рангів. Це певний підсумок величезної підготовчої роботи, яка передувала початку нового навчального року, нового освітнього процесу. У цей день ми поспішаємо приєднатися до привітань на адресу всіх, завдяки кому ми маємо таку чудову можливість - бути освіченими людьми! Здоров’я Вам і благополуччя!


Серпень

30 серпня

   День шахтаря

   Шахтарська праця завжди була наповнена особливим духовним змістом. Це не просто піт та сльози, колосальні зусилля і непорушна самовідданість, честь і професіоналізм. Спускаючись у шахту, шахтар залишає на поверхні весь свій страх, тому що під землею йому зовсім немає місця. Бере з собою надію і любов, бо знає, що це те єдине, яке не залишить його навіть там, під землею. І йде робити свою справу.


29 серпня

   День авіації України

   Професійне свято військових і цивільних авіаторів, працівників авіаційної промисловості і транспорту - День авіації - святкується в останню суботу серпня.

   Свято встановлено Указом Президента України № 305/93 від 16 серпня 1993 року та змінами, внесеними відповідно до Указу Президента № 119/96 від 10 лютого 1996 року. країна - держава з повним авіаційним циклом, що має ефективну систему державного регулювання авіації, власну профільну освіту, підприємства літакобудування, розвинену мережу аеропортів і сучасну аеронавігаційну систему.


24 серпня

   День Незалежності України

   Історію України прийнято відраховувати з моменту створення Київської держави в 9 столітті. Після занепаду цього державного утворення і розпаду на дрібні князівства у 17 столітті утворюється Козацько-Гетьманська держава, яка проіснувала до кінця 18 століття, після чого, аж до 20 століття, незалежної української держави не існувало.

   Після революції 1917-го року в Україні позначився підйом національного руху, що оформився в «Третій Універсал» Центральної Ради 20 листопада 1917 року, який оголосив Українську Народну Республіку - УНР.


23 серпня

   День Державного Прапора України

   Державний Прапор України - прапор із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.

   Українська національна традиція символічного відображення світу формувалася упродовж кількох тисячоліть. Використання жовтого та блакитного кольорів (з різними відтінками) на прапорах України-Русі простежується від прийняття християнства. Згодом ці два кольори набувають значення державних.


19 серпня

   Преображення Господнє

   Свято Преображення Господнього - Ісуса Христа, в народній традиції називається також Яблучний Спас і святкується християнами у кінці другої декади серпня. Церкви католицької, православної та протестантської традиції проводять святкові  богослужіння.

   Що це означає: двонадесяте свято для християн в цьому році, сьогодні? Як стверджує вікіпедія, преображення по-грецьки - метаморфоза. Ікона, час богослужінь і що брати у Церкву - про це дуже точно говорить Слово Боже.


15 серпня

   День археолога

   Професійне свято День археолога відзначається в середині серпня. В Україні офіційно встановлено Указом Президента з 2008 року. Святкування Дня археолога підтримується музейними працівниками і археологами, проводиться низка культурно-мистецьких заходів.


 

12 серпня

   Міжнародний день молоді

   Свято Міжнародний день молоді відзначається у другій декаді серпня. Засновано на рівні ООН в 1998 році. Святкові заходи Дня молоді присвячені розвитку рішень і висвітленню проблем молоді, захисту їх прав і свобод в міжнародному аспекті.Сьогодні у світі налічується майже 3 мільярди жителів у віці до 25 років. Більше півмільярда з них живуть в бідності. Понад 100 мільйонів дітей не відвідують школу. Щодня близько 30 тис. дітей вмирають від убогості. Щодня 7 тис. молодих людей заражаються ВІЛ / СНІДом.


 

9 серпня

   День будівельника

   День будівельника у багатьох державах, що стали незалежними, відзначається у другу неділю серпня. У деяких державах це професійне свято було додатково підтверджено відповідними указами та постановами. Так, наприклад, в Україні свято День будівельника було встановлено підписаним 22 липня 1993 Указом Президента України № 273/93 і також святкується щорічно у другу неділю серпня, а його офіційна назва, як и тоді звучить як "День Будівельника".


8 серпня

   Всесвітній день кішок

   Свято Всесвітній День кішки відзначається в першій декаді серпня. Засновником виступає Міжнародний фонд захисту тварин. Щорічні календарні заходи, присвячені проблемам захисту кішок стали проводиться з 2002 року. Коти і кішки потребують допомоги.

   Кішки сплять 16 годин на день і здатні бачити повноцінні сни, а коли не сплять, доглядають за собою 30% часу. 95% власників кішок визнають, що розмовляють з кішками.


6 серпня

   Міжнародний день «Лікарі світу за мир»

   Шостого серпня відзначається день «Лікарі світу - за мир».

   Це міжнародний день, який був запропонований організацією «Лікарі світу за запобігання ядерній загрозі». Він відзначається в річницю дня бомбардування японського міста Хіросіми 6 серпня 1945.

   Цей день в певному сенсі є символічним і служить для нагадування про цю людську трагедію, про роль лікарів в боротьбі за мир і в запобіганні війни в цілому. Організація відзначає цей день своєю повсякденною роботою.


2 серпня

   День Повітряних Сил Збройних Сил України

   У День Повітряних Сил Збройних Сил України ми поспішаємо приєднатися до привітань на адресу всіх, хто пов’язав своє життя з Повітряними Силами Україні і бажаємо їм міцного здоров’я, успіхів і радості! Зі святом!

   В 2020 році День Повітряних Сил Збройних Сил України припадає на 2 серпня.


Липень

30 липня

   Міжнародний день дружби

   Свято Всесвітнього Дня Дружби відзначається наприкінці липня. Ідея виникла у 1958 році і належить доктору Артеміо Брачіо. Святкування запропоновано під час вечері з друзями в Пуерто Пінаско, Парагвай.

   Дружба є найважливішим елементом як взаєморозуміння, так і гарних, добросусідських відносин. Ми, люди, всі такі різні, у нас можуть бути зовсім своєрідні погляди на одні й ті ж речі, різна культура, різні підходи у вирішенні тих чи інших питань, але не маючи дружби між собою, ми починаємо наражати на небезпеку не тільки оточуючих нас людей, але також і самих себе.


28 липня

   День хрещення Київської Русі – України

   З 2008 року, враховуючи значення православних традицій в історії і розвитку українського суспільства, на підтримку ініціативи Національної ради з питань культури і духовності, Українського фонду культури, Української православної церкви, Української православної церкви Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви та громадськості, указом президента України Віктора Ющенка № 668/2008 від 25 липня 2008 року День хрещення Київської Русі був оголошений державним святом України. Відзначається це свято 28 липня - у день пам’яті князя Володимира - хрестителя Київської Русі.


25 липня

   День зубного техніка

   День зубного техніка, що відзначається фахівцями цього напрямку 25-го липня, порівняно молоде свято і є не офіційним. Воно виникло на початку 2000-х років і було підтримано в середовищі поповнення свіжими молодими кадрами штатних зуботехнічних лабораторій. Так співпало, що переважно саме в цей день багато молодих фахівців, після закінчення медичних навчальних закладів, коледжів та багатомісячної ординатури заступають на своє перше офіційне робоче місце в якості повноправного дипломованого фахівця.


20 липня

   Міжнародний день шахів

   Шахи - це настільна гра на 64-клітинній дошці, на якій розташовуються 32 фігури (по 16 фігур білого і чорного кольору). Грають 2 партнера. Мета гри полягає в тому, щоб поставити мат королю супротивника.

   Майже в кожному місті є шаховий клуб (іноді їх декілька), у якому збираються шанувальники цього виду спорту. У Міжнародний день шахів у цих клубах проводяться турніри, розважальні заходи.


17 липня

   Всесвітній день Емоджі

   17 липня проводять Всесвітній день Емоджі. Неофіційний міжнародне свято. Згідно з повідомленнями CNBC, World Emoji Day - «виплід Джеремі Бергу». Канал заявив, що «його створив засновник Emojipedia, що базується в Лондоні» в 2014 році. За іншими даними він став трендом Твіттера 17 липня 2015 року . Навіть Google змінив зовнішній вигляд символу Unicode U + 1F4C5 ? CALENDAR в 2016 році, щоб відобразити 17 липня в продуктах Android, Gmail і Hangouts. «Вашингтон пост» запропонував своїм читачам у 2018 році використовувати цей день для спілкування тільки за допомогою емоджі. Ці липневі заходи у другий декаді місяця мають щорічний характер.


16 липня

   День бухгалтера України

   Офіційне професійне свято наших бухгалтерів - День бухгалтера, має щорічний характер і відзначається в Україні на підставі датованного 18-го червня 2004 року Указа Президента України за номером 662/200

   Бухгалтерська справа досить рутинне заняття. Робота з фінансовими документами та ведення бухгалтерії віднімає колосальну кількість сил і часу. Іноді, особливо в кінці місяця, кварталу, року, у фінансових відділах часто виникає підвищена напруга. Проте в році існують особливі дні, в які всі ми маємо прекрасну можливість оцінити і висловити свою вдячність тим, хто займається цим нелегким трудом.


15 липня

   Всесвітній день навичок молоді

   Розвиток навичок є основним засобом дати молодим людям можливість зробити плавний перехід до роботи. У грудні 2014 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла резолюцію A/RES/69/145 і оголошено 15 липня «Всесвітнім Днем навичок молоді». Мета цієї щорічної події полягає в тому, щоб домогтися більш високих соціально-економічних умов для сучасної молоді як засіб вирішення проблем безробіття і зайнятості.


11 липня

   Всесвітній день шоколаду

   З найдавніших часів, шоколад використовувався, як напій. Перші сліди його активного вживання, за свідченням археологів, належать ще до 19-го століття до нашої ери. 

   Всесвітній день шоколаду або World Chocolate Day відзначається щорічно 11 липня або 7 липня на заході Європи.

   Це свято виникло у Франції в 1995 році. День шоколаду швидко набув популярності і був підтриманий в Німеччині, Італії, Швейцарії, інших країнах як всередині Європейського союзу і за його межами.


8 липня

   День родини

   Український День родини відносно молоде свято і відзначаєтся з 2012 року. Відповідний Указ Президента України № 1209/2011 "Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят" був підписаний 30 грудня 2011 року. Святкування цього дня має щорічний характер і встановлено на 8 липня.


6 липня

   Всесвітній день поцілунку

   Цей чудовий і красивий День - Всесвітній День поцілунків, вперше з’явився у Великобританії в кінці XIX століття і носить відповідну назву «World Kissing Day». У ті далекі часи на березі туманного Альбіону, враховуючи важливість цього явища, як одного з неповторних і високих проявів любові, вирішили, що поцілунок просто зобов’язаний мати своє власне свято. Офіційним міжнародним святом цей День став пізніше, більше двох десятків років тому, коли він був затверджений досить поважно. міжнародно. організацією - Організацією Об’єднаних Націй і став відзначатися щорічно 6-го липня.


5 липня

   День працівників морського і річкового флоту

   У цей День ми приєднуємося до привітань на адресу всіх моряків, працівників флоту і бажаємо їм здоров’я та успіхів у роботі, сімейного щастя і благополуччя!

   В 2020 році День працівників морського і річкового флоту припадає на 5 липня.


4 липня

   День Національної поліції України

   Це одне з нових офіційних державних і професійних свят України. Воно з’явивлося в Національному Календарі 9-го грудня 2015-го року.У цей День ми приєднуємося до привітань на адресу всіх, хто бере участь в якісній роботі Національної поліції України! Бажаємо їм високих професійних досягнень!


1 липня

   День архітектури України

   Свято День архітектури України відзначається на початку липня. Засновано у відповідності до Указу Президента в 1995 році. Святкування включають заходи, присвячені історії національної архітектури, її розвитку та гармонізації.


Червень

28 червня

   День молоді

   Це свято творчості й натхнення, енергії і запалу, пізнання і самоствердження, любові і романтики. В Росії офіційно відзначається День молоді 27 червня, хоча його традиційно святкують в останню неділю червня.

   Юність і молодість - це не тільки прекрасні періоди в житті кожної людини, але ще й особливий стан душі. Цей час дерзань, пошуків, відкриттів і реалізації найсміливіших сподівань.

   Саме вони, сьогоднішні школярі, студенти, молоді робітники, підприємці, науковці, скоро будуть визначати шляхи розвитку країни.


28 червня

   День Конституції України

   28 червня 1996 Верховна Рада України прийняла нову Конституцію України - першу Конституцію незалежної української держави.Відповідно до Конституції, день прийняття Основного Закону є державним святом - Днем Конституції України.


26 червня

   Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу

   У 1987 році Генеральна Асамблея ООН ухвалила щорічно відзначати 26 червня як Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом на знак вираження своєї рішучості посилювати діяльність та співробітництво з метою досягнення мети створення міжнародного суспільства, вільного від зловживання наркотиками.


 

25 червня

   День дружби та єднання слов’ян

   25 червня слов’яни всього світу, а їх близько 270 мільйонів, відзначають День дружби і єднання слов’ян. 

   Великий внесок в єднання слов’ян продовжують вносити обласні національно-культурні об’єднання. Завдяки їх діяльності не рветься зв’язок часів, з покоління в покоління передаються самобутні традиції, багатовікова культура слов’янських народів, звичаї і обряди, зміцнюється цивільний мир і злагода.


 

23 червня

   Міжнародний Олімпійський день

   1967 році Міжнародний Олімпійський комітет прийняв рішення: 23 червня вважати Міжнародним Олімпійським днем.

   На першій Олімпіаді 311 атлетів із 13 країн розіграли медалі в 13 видах спорту. В Олімпійських іграх 2004 року в Греції взяли участь близько 15 з половиною тисяч спортсменів і офіційних осіб більш ніж з 200 країн світу. Медалі розігрувалися вже в 28 видах спорту.

   В Олімпійській хартії записано: Олімпійський рух має своїми цілями виховувати молодь за допомогою спорту в дусі кращого взаєморозуміння і дружби, сприяючи, таким чином, створенню кращого і більш спокійного світу. Олімпійські чемпіони - гордість кожної країни.


22 червня

   День скорботи і вшанування пам’яті жертв Війни в Україні

   22-е червня 1941-го року, 4:00 ранку, мить ..., і шквал крові, болю і смерті. Він тривав кілька довгих років, одних із самих довгих років в житті тих, кому вдалося пережити весь цей жах на нашій землі. А багатьом не вдалося. Не судилось пережити цю мить, адже це тільки мить у тисячолітній історії всього нашого людства. Невже ми забули про це?

   Кожен раз в цей День ми згадуємо. Згадуємо про тих, хто так і не повернувся з цієї війни. Про тих, хто кров’ю і потом відстоював нашу перемогу. Про тих, хто першим прийняв на себе цей страшний удар і про тих, чиї життя були покалічені і зруйновані іншими людьми. Людьми, схожими на нас. З тими ж бажаннями, з тією ж жагою до життя. Людьми з сім’ями, у багатьох з яких теж були діти, і може даже онуки. І, напевно, вони теж хотіли жити в мирі та злагоді ...


21 червня

   День медичного працівника

   Професійне свято, нині Міжнародний День медичного працівника відзначається в третю неділю червня. Засновано з часів 1980-х років. Лікарі, медсестри і всі медики приймають святкові поздоровлення. Заходи включають різноманітні урочистості.Дорогі медпрацівники, бажаємо вам міцного здоров’я, тому що і наше здоров’я в цьому випадку буде під вашим надійним захистом! Щастя вам і вашим родинам! І звичайно ж успіхів у роботі, тому що від цього залежить швидкість нашого одужання!


20 червня

   День літнього сонцестояння

   День літнього сонцестояння, як правило 20 або 21 червня, в залежності від року. Це важлива астрономічна і географічна подія, що відбувається в Сонячній системі. Цього дня наша планета, здійснюючи рух навколо сонця і обертаючись навколо уявної осі, в черговий раз зайняла по відношенню до Cолнця таке положення, коли сонячне проміння в Північній півкулі прямовисно "падає" на північний тропік і висвітлює дно найглибших колодязів. Цей день знаменує початок літа в північній півкулі Землі і початок зими в південній півкулі.


17 червня

   Всесвітній день боротьби з опустелюванням і засухою

   За сумною статистикою, за сорок років у Африці від засух загинуло більше мільйона чоловік.

   Розпізнати ймовірність виникнення посухи допомагають вимірювання запасів вологи в ґрунті. Для наших широт - це точні підрахунки обсягу снігового покриву в зимовий період

   Опустелювання - це один з найбільш тривожних світових процесів деградації навколишнього середовища. Воно загрожує здоров’ю та джерелам засобів для співіснування більше 1 млрд. людей. Щороку опустелювання і посуха призводять до втрат сільськогосподарської продукції орієнтовно на суму в 42 млрд. дол США.


15 червня

   День захисту людей похилого віку (Всесвітній день розповсюдження інформації про зловживання відносно літніх людей)

   На початку цього місяця міжнародне співтовариство відзначало «День захисту дітей». 1-го жовтня святкується «Міжнародний день людей похилого віку».Те, як суспільство ставиться до своїх людей похилого віку, безпосередньо впливає на стабільність і процвітання всього соціуму. Шанобливе і соціально відповідальне ставлення до стареньких - запорука і гарантія благополуччя для тих, хто так чи інакше стане на їх місце в наступних роках, не будемо про це забувати!


14 червня

   День працівників текстильної і легкої промисловості

   Відомо, що перші подушки з’явилися ще в стародавній Месопотамії. М’які подушки стали вперше використовувати в Греції. У Стародавньому Римі настільки цінували зручність і комфорт, що військове керівництво навіть звільняло від служби найкращих стрільців для відстрілу птиці на пір’я для подушок.У цей день від усієї душі вітаємо всіх робітників і фахівців, ветеранів підприємств легкої промисловості, всіх, хто причетний до галузі, що виробляє товари для населення, зі святом! Бажаємо вам, дорогі трудівники, міцного здоров’я, нових трудових здобутків, процвітання, успіхів у праці, щастя і благополуччя у кожній родині!

   В 2020 році День працівників текстильної і легкої промисловості припадає на 14 червня.


14 червня

   Всесвітній день донора крові

   Типова вага крові в нашому організмі становить 8% від ваги тіла, а 5% її запасів знаходиться безпосередньо в серці. Від 15 до 20% крові надходять в центральну нервову систему і мозок, 22% - в нирки.Щомиті в усьому світі у людей будь-якого віку і походження виникає потреба в переливанні крові за життєвими показаннями. Хоча потреба в крові є загальною, доступ до неї тих, хто її потребує, на жаль, загальним не є. Особливо гостро брак крові відчувається в країнах, що розвиваються, де проживає більшість світового населення.


12 червня

   Всесвітній день боротьби з дитячою працею

   Цей День був заснований за активної участі Міжнародної організації праці (МОП) ще в кінці минулого століття і відзначається 12-го червня. Передісторія появи такої пильної уваги з боку широкої міжнародної громадськості до питань і проблем експлуатації дитячої праці цілком закономірна. Згідно багаторічних спостережень, статистичних та емпіричних досліджень було встановлено безліч факторів враховуючі котрі можливо відповідально сказати, що подальше замовчування проблем дитячої праці діє вкрай негативно і не рідко стає основним моментом розвитку та вкорінення подібних ситуацій у суспільстві, причому не тільки країн з економікою, що розвивається, а й у цілком благополучних і соціально успішних державах також.


9 червня

   Міжнародний день друзів

   Наші людські взаємини, які ми характеризуємо цим прекрасним словом, настільки унікальні, що ніяке інше слово просто не підійшло би. Дружба - це взаєморозуміння і безкорисливість, щирість і довіра, спільні інтереси і точки дотику. Друг ніколи не залишить у біді і завжди прийде на допомогу. В День друзів ми вітаємо всіх наших читачів! Не забудьте привітати ваших друзів! Бажаємо Вам всіх благ і нехай Ваша дружба ніколи не зникне! Зі святом Вас, друзі!


8 червня

   Міжнародний день домогосподарки і домохазяїна

   Термін «домогосподарка» з’явився на початку 13 століття. Він означав: «жінка, зазвичай одружена, керуюча сім’єю або домашнім господарством».Міжнародний день домогосподарки і домохазяїна ще неофіційне свято, присвячено всім, хто сидить удома і піклується про благополуччя сім’ї. Відзначається 8-го червня. Величезна праця, що часом непомітна, але без якої неможливий сімейний затишок, можна сміливо порівняти з працею сталевара чи шахтаря, інженера або менеджера, лікаря або вчителя.

   Поспішайте привітати сьогодні всіх тих, хто оточує ваше життя турботою і любов’ю! Зі святом!


8 червня

   Всесвітній день океанів

   94% життя на Землі зосереджено у воді. Близько двох третин всіх морських мешканців залишаються недослідженими, а коли виявляються нові різновиди, це піднімає ще більше запитань про морського життя.У цей день співробітниками багатьох акваріумів і зоопарків, аквапарків та дельфінаріїв, морських і океанічних експозицій, які докладають і координують свої зусилля для боротьби за права мешканців флори і фауни морських і океанічних глибин, а також відстоюють позиції стабільної екологічної обстановки, проводяться ряд найрізноманітніших заходів, спрямованих на розширення поінформованості громадськості з питань і проблем життя та екології світового океану та його мешканців.

   Ми приєднуємося до цієї прекрасної ініціативи і раді, що людство має ще одну важливу можливість, силами всіх зацікавлених людей, зберігати природу і сприяти її відновленню в кращому вигляді. Будемо дбати про флору і фауну морів і океанів, а це в свою чергу нехай неодмінно послужить перешкодою до негативних екологічних наслідків і вимирання багатьох видів.


7 червня

   День Святої Трійці. П’ятидесятниця

   Після вознесіння Ісуса Христа настав десятий день: це був п’ятдесятий день після Воскресіння Христового. У євреїв було велике свято П’ятидесятниці в пам’ять Синайського законодавства. Всі апостоли разом з іншими учнями Христовими та іншими віруючими одностайно перебували в одній світлиці в Єрусалимі.В 2020 році День Святої Трійці. П’ятидесятниця припадає на 7 червня.


6 червня

   День журналіста України

   День журналіста щорічно відзначається в Україні 6 червня - в день прийняття Спілки журналістів України в 1992 році до Міжнародної федерації журналістів. Відповідний Указ Президента України № 251/94 був підписаний 25 травня 1994 року.

   День журналіста - це не тільки професійне свято працівників засобів масової інформації. Це свято загальнонародне, тому що важко уявити сучасне суспільство без інформації, без засобів її передачі, без професійного погляду на події та факти нашого життя.


5 червня

   Всесвітній день охорони навколишнього середовища

   Всесвітній день навколишнього середовища, який щорічно відзначається 5 червня, є для Організації Об’єднаних Націй одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем навколишнього середовища, а також стимулювати політичний інтерес і відповідні дії.

   Такий захід, як святкування цього Дня, розрахований на те, щоб привнести людський чинник в питання охорони навколишнього середовища.


1 червня

   Всесвітній день батьків

   Бути батьками для своїх дітей, прикладом і беззастережним авторитетом - це високий привілей! Це радість і нескінченне щастя! Сенс життя і її найбільш явна й практична надія.У цей День ми приєднуємося до привітань на адресу всіх батьків, теперішніх та майбутніх! Бажаємо батькам міцного здоров’я, мудрості і сил! 

   Зі святом Вас і Ваші родини!


1 червня

   День захисту дітей

   Діти - це головна радість і надія для батьків. Вони справжнє майбутнє не тільки для держави, а й для всього світу.

   День захисту дітей в Україні, який щорічно відзначається 1 червня, встановлено відповідно до Указу Президента України від 30 травня 1998 року № 568/98 на підтримку ініціативи Міністерства України у справах сім’ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей, Національного фонду соціального захисту матерів і дітей "Україна - дітям" та інших громадських організацій. Вітаємо з Днем захисту дітей!


Травень

31 травня

   День міста Київ

   День міста Київ святкують в останні вихідні травня. Перше святкування Дня Києва відбулося наприкінці травня 1982 року - 1500-річчя Києва. Ця урочиста подія, при всій своїй помпезності, торкнулася серця киян. З 1984 року почалися регулярні вернісажі на Андріївському узвозі. А в останню неділю травня 1987 вперше було офіційно відзначено День міста Києва.

   Розташований Київ на півночі центральної частини України. З 30 січня 1918 по грудень 1919 року та з червня 1934 по 24 серпня 1991 року - столиця УРСР. У силу свого історичного значення Київ як центр Древньої Русі з IX по XII століття і зараз називається "Матір’ю міст руських». Київ є столицею України і найбільшим містом, містом-героєм України. Знаходиться на річці Дніпро. Місто є культурним і урядовим центром країни.


 

31 травня

   Всесвітній день без тютюну

   Всесвітня організація охорони здоров’я в 1988 році оголосила 31 травня Всесвітнім днем без тютюну (World No-Tobacco Day). Перед світовою спільнотою було поставлено завдання - домогтися того, щоб в XXI столітті проблема тютюнопаління зникла. XXI століття настало, але проблема не зникла. Боротьба з нікотином триває. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я в світі від причин, пов’язаних з курінням, щорічно передчасно вмирають більше, ніж від дорожньо-транспортних пригод, вживання наркотиків, або від СНІД.


 

31 травня

   День хіміка

   В Україні День хіміка встановлено відповідно до Указа Президента України від 7 травня 1994 року № 219/94 і відзначається щорічно, також в останню неділю травня.


 

30 травня

   День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження України

   День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження відзначається в Україні згідно з Указом Президента № 563/99 від 25 травня 1999 року, щорічно в останню суботу травня. Першу друкарню в Україні заснував у Львові Іван Федоров-Федорович. Вона діяла протягом 1573-1575 рр.., А першою виданою на українських землях книгою став «Апостол» (в 1574 р.), який історично започаткував розвиток друкарства в Україні. Справжнім шедевром друкарського мистецтва стала Острозька Біблія, завершена в 1581 р. Острог став також першим в Україні центром видання тогочасної публіцистики, яку пізніші дослідники назвали «полемічною літературою».

   В даний час перед українською книгою і тими, хто займається її розповсюдженням, постала інша серйозна проблема - ринкові відносини. Як зауважив академік Я. Ісаєвич, «можливість« жити з видання »якраз і є показником зрілості суспільства, яке бажає і може забезпечити функціонування культури в ринкових умовах». Щоб видавати книжку, треба розуміти її неминущу цінність, треба вміти її берегти і передавати з покоління в покоління. Це вічний духовний скарб народу.


 

29 травня

   Міжнародний день миротворців ООН

   У 2002 році Генеральна Ассамблея ООН оголосила 29 травня Міжнародним днем миротворців. Цей день покликаний віддати належне самопожертві і самовідданості миротворців, які несуть службу по всьому світу. Він знаменує собою те, що було зроблено ООН у різних країнах для полегшення страждань та примирення ворогуючих сторін.

   Військовослужбовці у блакитних касках та їх цивільні колеги спільними зусиллями організовують вибори, беруть активну участь у реформуванні поліції і судової системи, займаються захистом прав людини, стверджують принципи рівності чоловіків і жінок, здійснюють розмінування і організовують добровільне роззброєння колишніх комбатантів і підтримують заходи з повернення біженців і переміщених осіб в їх рідні місця.


 

28 травня

   Вознесіння Господнє

   Свято Вознесіння - це одне з центральних свят усього християнського світу. Царство Небесне, колись закрите для нас, царство істини, добра і краси, тепер відкрито і підготовлено для людини. І для його придбання не потрібно багато слів або яких-небудь великих справ. Досить, пробачивши образи і відкинувши сумніви, згадати про любов Божу і примиритися з Ним, через Ім’я Господа Ісуса Христа, Яке дано тепер усім людям. Бог дає даром. Не так як світ дає, адже дні лукаві. Він дає життя і дає з надлишком. Він дає вічне життя!

   Свято Вознесіння Господа нашого Ісуса Христа в Небесні Оселі відзначається християнами всього світу на 40-й день після свята Воскресіння Господнього, тобто свята Пасхи Христової. Як правило це відбувається в четвер 6-го тижня, рахуючи з Дня Великодня.


 

25 травня

   День філолога

   Філологія одна з найцікавіших наук, яка включає в себе цілу сукупність наукових напрямків, що вивчають нашу багату культурну спадщину, виражену як в літературній творчості, так і в мовній культурі. Ця велика область знань, дозволяє професійно проводити аналіз письмових текстів, спираючись на основу їх змістовної частини, стилістичної і мовної конструкції, встановлюючи з високою точністю унікальну історію і сутність особливої духовної культури даного суспільства.


 

24 травня

   День слов’янської писемності і культури

   В Україні День слов’янської писемності й культури встановлено відповідно до Указа Президента України від 17 вересня 2004 року № 1096/2004 і відзначається щорічно 24 травня.

   24 травня День слов’янської писемності і культури. Свято встановлено постановою Президії Верховної Ради Української РСР від 30.01.91 N 568-I "Про День слов’янської писемності і культури". Щорічно 24 травня у всіх слов’янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія - творців слов’янської писемності.


 

24 травня

   Європейський День Парків

   Європейський День Парків був організований Федерацією Європарк - це європейська організація, яка об’єднує охоронювані природні території в тридцяти шести європейських країнах. Проведений у перший раз в 1999 році, цей день тепер святкується щорічно по всій Європі 24 травня.

   Дата святкування була обрана не випадково - саме 24 травня 1909 у Швеції було створено перший з дев’яти Європейських Національних Парків.

   Сьогодні Європейський день парків символізує міжнародну солідарність територій, що охороняються. Захід організований з метою підйому профілю заповідників Європи, а також для того, щоб викликати суспільну підтримку їх роботи.


 

23 травня

   День морської піхоти України

   З метою відродження та розвитку національних військових традицій, ураховуючи важливу роль морської піхоти Військово-Морських Сил Збройних Сил України у забезпеченні обороноздатності держави, і відповідно до статті 112 Конституції України, Указом в.о. Президента України № 352/2014 від 31 березня 2014 року в Україні було встановлено нове професійне військове свято - «День морської піхоти», яке щорічно відзначалося 16 листопада. Відповідно до Указу Президента України від 23 травня 2018 року №145/2018, Указ № 352 втратив чинність, а «День морської піхоти України», стали відзначати щороку 23 травня.


 

21 травня

   День вишиванки

   День вишиванки - поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане к сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня

   Наш народ ставився до вишиванки як до святині. Вони передавалися з покоління в покоління, з роду в рід, береглися як реліквії. Символічний образ сорочки-вишиванки часто зустрічається в народних піснях. За традицією, дівчина, готуючи придане, мала власноруч вишити своєму нареченому сорочку.

   Вишиванка — це символ здоров'я та краси, щасливої долі й родової пам'яті, порядності й чесності, любові та святковості; крім того, вишиванка – це ще й оберіг. Символіка вишивки залежала від того, кому призначалося вбрання: парубкові-нареченому, чоловікові чи хлопцеві; дівчині чи заміжній жінці.


 

21 травня

   Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку

   21 травня 2003 року вперше відзначався Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку. У зв’язку з цим Генеральний директор ЮНЕСКО Коїтіро Мацура звернувся до міжнародної громадськості з наступним посланням:

   Сьогодні вперше цей День відзначається в усьому світі, і в цьому зв’язку я хотів би підкреслити першорядну важливість цієї події.

   Статут ЮНЕСКО покладає на нашу Організацію обов’язок сприяти «збереженню своєрідності культури» її держав-членів. Проте в даний час цій культурі загрожують самі різні фактори: в одному випадку надмірний захист національної самобутності створює загрозу для культури різних меншин; в іншому - релігія чинить тиск на культуру. Нарешті, майже повсюдно під впливом галопуючої глобалізації зникають мови, втрачаються традиції, вразливі культури опиняються на узбіччі, а то і повністю зникають. Небезпека різкого скорочення широти культурного розмаїття дуже серйозна. Весь спектр веселки над нашою планетою не можна звести до одного із складаючих її кольорів і не піддати при цьому загрозі культурну спадщину майбутніх поколінь і виживання людства.

   Усвідомлення цього факту визначило прийняття у 2001 р. Загальної декларації ЮНЕСКО про культурне різноманіття, яка супроводжується двадцятьма основними напрямками Плану дій і в якій пропонується нове розуміння взаємозв’язку між різноманітністю, діалогом і розвитком. Ці три поняття взаємопов’язані і дозволяють враховувати і оптимізувати культурні ресурси людства. Затвердивши цю Декларацію, держави - члени ЮНЕСКО зобов’язалися визнавати, захищати і активно пропагують блага, пов’язані з культурною різноманітністю, на місцевому, національному та міжнародному рівнях.


 

20 травня

   День банківських працівників України

   Цим святом держава, відповідно до Указа Президента України від 6 матра 2004 року № 316/04, підкреслює важливу роль банківської системи і значний внесок банківських працівників у розвиток економіки України та забезпечення її фінансової стабільності.

   За роки незалежності в Україні побудована сучасна кредитно-фінансова система, запроваджена національна грошова одиниця, забезпечена її стабільність. Національний банк України створив електронну систему проведення розрахунків між банківськими установами та суб’єктами господарювання, казначейство, інші установи, організації та підприємства, які забезпечують повноцінне функціонування системи банків країни.


 

18 травня

   Міжнародний день музеїв

   Міжнародний день музеїв з’явився в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні ICOM (International Council of Museums - Міжнародна рада музеїв) була прийнята пропозиція радянської організації про встановлення цього свята. І з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах.

   За словами Жака Перо, президента ICOM, «музеї повинні зайняти місце в серці суспільства і бути відкритими громадськості. Розвиток наших установ залежить у великій мірі від допомоги громадськості, і ми повинні запропонувати їй можливість підтримати наші цілі і взяти участь в нашій роботі. Таким чином, необхідно, щоб музеї та суспільство працювали разом, в дусі творчості та іновацій ».

   Прийнято вважати, що через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини. Збираючи і зберігаючи пам’ятки матеріальної і духовної культури, вони ведуть велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу.


 

18 травня

   День боротьби за права кримськотатарського народу

   День скорботи і пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу

   18-го травня, починаючи з 1994-го року в Україні, згідно Указу Президента № 165/94 від 14-го квітня 1994 року, відзначається День скорботи і пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу, яка сталася 18-20 травня 1944-го року. Переселенню піддалися і старі, і жінки, і діти, цілі родини, більше чверті мільйона люду. Жахливий злочин, з цілої черги, від антилюдських проявів у часи сталінського режиму, війни та радянської влади.

   Вже у 1967-му році, при тій же самій, радянській владі, Указом Президії Верховної Ради СРСР № 493, ці дії були визнані необгрунтованими. Пізніше, в 1989-му році , Верховною Радою СРСР, ця депортація була нарешті засуджена, визнана незаконною і оголошена злочинною. Татари отримали реальну можливість відновити порушене кимось і колись право на свою споконвічну територію, що входила до того часу до складу суверенної України, територіальну цілісність якої у 1994-му році гарантували не багато не мало, а три найавторитетніші країни у світі : Росія, Сполучені Штати Америки і Великобританія. Почалося активне повернення людей на свою рідну землю.


 

17 травня

   День пам’яті жертв політичних репресій

   День пам’яті і скорботи про жертви, які загинули або постраждали в Україні в наслідок політичних репресій комуністичного режиму.

   Указом від 15-го липня 2004-го року №797/2004 було встановлено назву «День памяті жертв голодоморів та політічніх репресій». Надалі, згідно Указу Президента України №431/2007 від 21-го травня 2007-го року, з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людяності, дні пам’яті жертв голодоморів та жертв політичних репресій виділили в окремі пам’ятні дати. «День пам’яті жертв голодоморів», як і колись, відзначається в четверту суботу листопада, а «День пам’яті жертв політичних репресій» - щорічно у третю неділю травня


 

17 травня

   Всесвітній день інформаційної спільноти

   27 березня 2006 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Резолюцію A/RES/60/252, в якій проголосила 17 квітня Всесвітнім днем інформаційної спільноти. До 2006 року цей день святкували як Міжнародний день електрозв’язку чи Всесвітній день телекомунікацій ООН. Цей день відзначається з 1969 року за рішенням сесії Адміністративної ради Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ).

   Сьогодні Міжнародний союз електрозв’язку – спеціалізована установа ООН. Мета Союзу- сприяння розвитку міжнародного співробітництва для покращення і раціонального використання всіх видів електрозв’язку (телеграфного, телефонного і радіо). Сьогодні до Міжнародного союзу електрозв’язку входять більше 180 країн світу. Штаб-квартира МСЕ знаходиться в Женеві.


 

16 травня

   День Європи в Україні

   З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.

   Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи».

   У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

   До речі. У 1887 році в Закарпатті (яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) у Верхнетісянській улоговині на правому березі Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи.

   Координати цього географічного центру Європи: 47 ° 563" північної широти і 24 ° 1130" східної довготи.


 

16 травня

   День науки в Україні

   У незалежній Україні «На підтрімку ініціатіві відоміх вчених, наукових установ, а кож професійніх спілок України» День науки був встановлений Указом № 145/97 від 14-го лютого 1997-го року діючого на той момент Президента України і відзначається у третю суботу травня. Існує так само і загальний, міжнародний день науковців з альтруїстичним назвою - «Всесвітній день науки за мир і розвиток», який був заснований ЮНЕСКО і відзначається 10-го листопада.

   Україна являє собою державу з високим рівнем освіти і науки. НАН України - Національна Академія Наук України, була заснована 27-го листопада 1918-го року і зараз має 3 секції, близько 14-ти відділень і 170 інститутів та інших наукових установ, а також 1400 науково-дослідних інститутів і 330 вищих навчальних закладів, в котрих процюють більш ніж 7000 докторів і 78000 кандидатів наук.


 

15 травня

   Міжнародний день захисту клімату

   «Кожен має бути готовий до того, щоб піти на компроміс, в ім’я поваги і до інших, в ім’я порозуміння», - зазначив генсек ООН Пан Гі Мун.

   Груднева конференція 2007 року стала кульмінаційним моментом, завершальним історичним дванадцятимісячним періодом переговорів з проблеми зміни клімату.

   Було підписано міжнародне комюніке, що закликає світових лідерів розробити політику та вжити заходів, що дозволяють торгово-промисловому сектору знизити емісію вуглекислого газу, і пом’якшити кліматичні зміни.

   Сучасна наука не дає точних відповідей щодо можливості і термінів настання різких і катастрофічних змін клімату в разі подальшого підвищення температури. Однак своєчасна і активна діяльність з пом’якшення наслідків зміни клімату, що істотно знизить витрати, пов’язані з процесом адаптації.


 

15 травня

   Міжнародний день сім’ї

   Сім’я як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. Завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу!

   У всі часи по відношенню держави, а також по становищу сім’ї в суспільстві судили про розвиток країни. Це тому, що щасливий союз сім’ї і держави - необхідна запорука процвітання і добробуту її громадян.

   З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона - джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, то, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. Благополуччя родини - ось мірило розвитку і прогресу країни.


 

13 травня

   У 1849 році  народився Панас Мирний, український письменник.

   Дізнатися більше


 

12 травня
                  

   Україна стала членом ЮНЕСКО.

   Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО або UNESCO) є міжнародною організацією, спеціалізованою установою Організації Об’єднаних Націй, у співпраці членів-держав у галузі освіти, науки, культури, сприяє ліквідації неписьменності, підготовці національних кадрів, розвитку національної культури, охорони пам’яток культури тощо. На початок 2013 року кількість країн-учасниць становило 195 держав. Україна стала її членом 12 травня 1954 року.

   На честь ЮНЕСКО названо астероїд 274300 ЮНЕСКО, відкритий в Андрушівський астрономічній обсерваторії України.

   Нагадаємо, за даними проекту DilovaMova.com, Статут ЮНЕСКО був підписаний 16 листопада 1945 року. Тоді ж була створена підготовча комісія. Статут був підписаний представниками 37 держав з 44, присутніх на зустрічі і вступив в силу після того, як був ратифікований 20 державами. 4 листопада 1946 року в Парижі відбулася перша сесія Генеральної конференції ЮНЕСКО, в якій взяли участь представники 30 держав.

   На сьогодні список місць всесвітньої спадщини ЮНЕСКО представляє вже готовий путівник по світу. Найсуворіші критерії, за якими пам’ятки планети потрапляють в цей список - гарантія того, що в будь-якому з цих місць варто побувати. Звичайно далеко не кожна пам’ятка відома основній масі туристів і не тільки, наприклад, за підсумками порівняння запасів найчистішої води на планеті, що проводилося під егідою ЮНЕСКО в 122 країнах світу - Фінляндія є провідною державою в цьому питанні.

   За статистикою ЮНЕСКО, письменник Жюль Верн - самий «перекладений» автор в світі. Його книги були надруковані на 148 мовах. Культурних пам’яток ЮНЕСКО понад 760.

   ЮНЕСКО як спеціалізована установа Організації Об’єднаних Націй сприяє зміцненню миру, подолання бідності, сталому розвитку і міжкультурному діалогу за допомогою освіти, науки, культури, комунікації та інформації.


 

10 травня 

   День матері в Україні.

   У багатьох країнах світу відзначають День матері 13 травня. В Україні - цей день відзначається в другу неділю травня відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99.

   Історія свята така: у 1908 році молода американка Анна Джервіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшановування матерів у пам’ять про свою матір, яка передчасно померла. Анна писала листи до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів.

   Її старання увінчалися успіхом - в 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері як офіційне свято. Хоча по суті це - свято вічності: з покоління в покоління для кожного мама - найголовніша людина для своїх дітей.

   Безумовно, День матері - це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.

   Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. І невипадково - від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері.


 

9 травня
 

   100 років від дня народження Річарда Адамса.

   Річард Джордж  Адамс (нар.9 травня 1920, Ньюбурі, Беркшир, Англія — 24 грудня 2016[11]) — англійський письменник, відомий як автор книги «Небезпечні мандри».

Дізнатися більше


9 травня

   160 років від дня народження Джеймса Баррі.

   Джеймс Метью Баррі (нар. 9 травня 1860, Кіррімьюре  — пом. 19 червня 1937, Лондон) — шотландський драматург, письменник і журналіст, автор всесвітньовідомої дитячої казки «Пітер Пен».

 Дізнатися більше


9 травня
 

   День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День Перемоги).

   Відзначається згідно Закону України № 315-VIII від 9 квітня 2015 р.

   Війна завжди починається раптово, хоча через покоління для істориків вона видаватиметься неминучою. У 1941 році почалася найстрашніша, найближча, найкривавіша - Велика Вітчизняна. Кажуть, без величезних втрат, нацистів було не зупинити ...

   У Берлінській операції, в 1945 році, було залучено понад 2,5 мільйонів солдатів і офіцерів, 6250 танків і самохідних гармат, 7500 літаків. Втрати виявилися величезними: за добу Червона Армія втрачала, за офіційними даними, понад 15 тисяч солдатів і офіцерів. Усього радянські війська в Берлінській операції втратили 352 тисячі чоловік, у тому числі 78 тисяч чоловік загиблими.

   День Перемоги Радянського Союзу над фашистською Німеччиною у Великій Вітчизняній війні був і залишається одним з найбільш шанованих свят у країнах колишнього Радянського Союзу. Перемога над фашистським безумством дісталася нам і всьому світу дуже дорогою ціною. Ні хто не забутий, ніщо не забуто. І ми будемо пам’ятати про це.


 

8  травня

   День пам’яті та примирення в Україні.

   24-го березня 2015-го року Президентом суверенної європейської України був підписан Указ № 169/2015, яким тепер і українська спільнота повернулася до цієї славної традиції.

   Терпіння і відсутність такого координально впливають на наше життя. Терпіння - це одна з чеснот, даних нам Богом, щоб навчитися прощати, знаходити порозуміння і примирення між собою. Не маючи терпіння між собою, не можемо мати миру один з одним, ми воюємо, знищуючи насамперед самих себе.

   Чергове нетерпіння - зведене в площину практичної ненависті - Друга світова війна, одними з передумов до якої з’явилися політична ідея «арійського світу», роздування міфів про утиск німецькомовного населення в пресі, радісні вигуки «Гітлер - введи війська» і анексія Німеччиною Судетської області, що належала Чехословаччині, розпочалася 1-го вересня 1939-го року. Вона охопила всю земну кулю і тривала до 2-го вересня 1945-го року, забрала і скалічила десятки мільйонів життів, принесла наймасштабнішу розруху і горе.

   Для Європи, як і для всього Нового Світу, це було жахливе потрясіння. Це було потрясінням для України і всіх інших радянських республік, що входили тоді до складу СРСР, найближчого партнера і «об’єднувача пролетарів усіх країн», помічника Німеччини з впровадження псевдо соціалістичної каральної системи до середини 1941-го року.

   Щоб зупинити криваве безумство і насильство, знадобилася безпрецедентна консолідація з боку всього світового співтовариства і політикуму. У боротьбі за звільнення від цієї згубної виразки об’єдналися здавалося б чужі до цього ідеології (наприклад, демократія, монархія і радянська диктатура пролетаріату) і Бог дав нам перемогу.

   7-го травня 1945-го року німецький генерал Йодль від імені основного агресора, у ставці Дуайта Ейзенхауера в Реймсі, підписав умови беззастережної капітуляції Німеччини, у свою чергу «ображений» радянський уряд висловив категоричний протест з вимогами підписати акт про беззастережну капітуляцію Німеччини безпосередньо в Берліні за участю СРСР, що формально і було зроблено днем пізніше, 8-го травня 1945-го року, близько опівночі. Цей процес відбувся в передмісті Берліна Карлсгорсті, який був зайнятий радянськими військами. Делегація представників німецького командування на чолі з генералом Кейтелем з боку агресора підписали акт про беззастережну капітуляцію збройних сил Німеччини.

   Це була проста демонстрація примирення й пам’яті. Так, свято Перемоги в Європі святкується й донині щорічно 8-го травня.


 

7 травня

   165 років від дня народження  Миколи Кащенка.

   Микола Феофанович Кащенко (25. 04(07. 05). 1855, х. Веселий Олександрів. пов. Катериносл. губ., нині Вільнян. р-ну Запоріз. обл. – 29. 03. 1935, Київ - доктор медицини,зоолог, ембріолог, вчений-селекціонер у галузі рослинництва.  

Дізнатися більше


 

7 травня

   180 років від дня народження Марка Кропивницького.

  Марко Лукич Кропивницький (10 (22) травня 1840, с. Бежбайраки (Бешбийраки), нині с. Кропивницьке, Новоукраїнський район  — 8 (21) квітня 1910)- драматург, актор, режисер, естрадний виконавець, ком­пози­тор, хормейстер, театраль­ний ху­дожник.

 Дізнатися більше


6  травня
 

   День піхоти в Україні.

   Свято встановлено указом Президента України від 19 квітня 2019 року з метою вшанування мужності та героїзму воїнів механізованих, мотопіхотних, гірсько-штурмових військових частин і підрозділів Сухопутних військ Збройних сил України, виявлених у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, а також започаткування сучасних військових традицій.

   Механізовані, мотопіхотні, гірсько-штурмові військові частини складають основу Сухопутних військ і виконують завдання щодо утримання зайнятих районів, рубежів і позицій, відбиття ударів і прориву оборони противника, захоплення важливих районів, рубежів і об'єктів. Разом з тим, механізовані з'єднання поряд з танковими використовуються для оточення і розгрому противника, переслідування та виконання інших завдань.


 

5 травня

   120 років від дня народження Юрія Липи.

   Юрій Іванович Липа ( 5 травня 1900, м. Одеса — † 20 серпня 1944, с. Шутова, Яворівський район, Львівська область) — громадський діяч, письменник,поет, публіцист, лікар, автор української геополітичної концепції, один з визначних ідеологів українського націоналізму.

 Дізнатися більше


4 травня

   125 років від днпя народження Тодося Осьмачки.

   Тодось Осьмачка (Осьмачка Теодосій Степанович) — видатний український письменник, поет, прозаїк, перекладач.

 Дізнатися більше


4 травня
 

   Міжнародний день пожежників.

   Свято вперше відзначено в 1999 р. День присвячений вшануванню пожежних і їх небезпечної служби, є професійним святом пожежників. В цей День організовується і ряд пам’ятних заходів.

   Працівники пожежних служб - це люди, які безперечно заслуговують на визнання. Кожен день вони реагують на тисячі інцидентів швидко і ефективно. Результати їхніх зусиль - порятунок незліченної кількості людських життів і збереження матеріальних цінностей, які потенційно могли б бути знищені розбурханим вогнем.

   Працівники пожежних служб - це люди, які безперечно заслуговують на визнання. Кожен день вони реагують на тисячі інцидентів швидко і ефективно. Результати їхніх зусиль - порятунок незліченної кількості людських життів і збереження матеріальних цінностей, які потенційно могли б бути знищені розбурханим вогнем.

   Професійне свято Дня працівників пожежної охорони України відзначається 17 квітня.


 

4 травня

   День боротьби з цькуванням.

   Організація Об'єднаних Націй визнала епідемію залякування і цькування, яка буквально захоплює школи, і в 2012 році оголосила 4 травня - U.N. Anti-Bullying Day. У цей день в навчальних закладах рекомендується проводити кампанії «Година проти ненависті». Ці травневі заходи у першій декаді місяця мають щорічний характер.


 

4 травня

   Всесвітній день щедрості.

   У цей день мільйони людей, сотні бізнес-корпорацій, тисячі некомерційних організацій стають частиною благодійного руху #GivingTuesday.

   Учасники роблять добрі справи, влаштовують акції на користь некомерційних організацій і стають благодійниками.


 

3 травня

   День Сонця.

   Сонце - найближча до Землі зірка, всі інші перебувають від нас незмірно далі. Наприклад, найближча до нас зірка Проксіма із системи a Центавра в 2500 разів далі Сонця.

   Для Землі Сонце - могутнє джерело космічної енергії. Воно дає світло й тепло, необхідні для рослинного і тваринного світу, і формує найважливіші властивості атмосфери Землі.

   В цілому Сонце визначає екологію планети. Без нього не було б і повітря, необхідного для життя: воно перетворився б на рідкий азотний океан навколо завмерлих вод і обледенілої суші. Для нас, землян, найважливіша властивість Сонця в тому, що біля нього виникла наша планета і на ній з’явилося життя. Завдяки сонячному світлу, що падає на сітківку наших очей, в організмі утворюється натуральний антидепресант - мелатонін, який забезпечує нам повноцінний сон. Не секрет, що сонячне світло виробляє ще й гормон щастя, тому не полінуйтеся погуляти в сонячний день.

   Щоб привернути увагу до можливостей використання поновлюваних джерел енергії європейське відділення Міжнародного товариства сонячної енергії (МОСЕ) (ISES-Europe), починаючи з 1994 р., на добровільній основі організовує щорічний День Сонця.

   Ентузіасти і професіонали, громадські організації та фірми по всій Європі організовують різного роду заходи, пов’язані з демонстрацією можливостей сонячної енергетики.


3 травня

   Всесвітній день свободи преси.

   День відзначається, починаючи з 1993 року, з ініціативи Генеральної конференції ЮНЕСКО за підтримки Генеральної Асамблеї ООН. Саме 3 травня 1991 року в столиці Намібії була підписана «Віндхукська декларація», у якій містився заклик до урядів держав усього світу забезпечити свободу преси та її демократичний характер.

   До Всесвітнього дня свободи преси міжнародна організація «Репортери без кордонів» публікує щорічну доповідь — Індекс свободи преси. Ця доповідь аналізує стан свободи преси та Інтернету у 180 країнах світу. Методологія укладення індексу базується на об'єктивних цифрах - кількість нападів, арештів, випадків цензури, кількості інших злочинів, та на оцінках міжнародних і місцевих експертів. 


 

3 травня

   День кондитера.

   Своє професійне свято відзначають кондитери. От уже хто завжди в шоколаді! Ці люди привносять в наше життя радість і відчуття свята, адже яке ж свято без десерту.

   Тістечок королі та еклерів командири роками відточують свої техніки, доводячи їх до ідеалу. Хороший кондитер відмінно володіє базовими рецептами — знає, як зробити смачний бісквіт і замісити заварне тісто. І при цьому стежить за новинками.

   Кондитерське мистецтво можна порівняти зі світом високої моди — тут є свої зірки і тренди, які змінюються від сезону до сезону. Є і незмінна класика: французькі кав’ярні вже кілька десятиліть пропонують відвідувачам круасани та бріоші. А італійські кафе ніколи не відмовляться від відомого на увесь світ тірамісу.


 

1 травня

   Міжнародний День праці.

   Свято відзначається в 143 країнах і територіях світу.

   У деяких країнах Першотравень відзначається в інший час - до них відносяться, наприклад, США і Японія. Більш ніж у 80 країнах (включаючи Індію) День праці не відзначається.

   1 травня 1886 року американські робітники організували страйк з вимогою 8-годинного робочого дня. Страйк і супутня демонстрація закінчилися кровопролитним зіткненням з поліцією.

   У липні 1889 року Паризький конгрес II Інтернаціоналу, на згадку про виступ робочих Чикаго, ухвалив рішення про проведення 1 травня щорічних демонстрацій. Вперше день міжнародної солідарності трудящих був відзначений у 1890 році в Австро-Угорщині, Бельгії, Німеччини, Данії, Іспанії, Італії, США, Норвегії, Франції, Швеції і деяких інших країнах. Довгий час Першотравень був символом революції, непримиренної класової боротьби.

В Україні День робітничої солідарності вперше відзначили у Львові.

День Праці також був державним святом і неробочим днем в УНР.

У 2017 році Верховна Рада внесла зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України, відповідно до яких День міжнародної солідарності трудящих було перейменовано на День праці.


 

Квітень
30 квітня
 

   Міжнародний день джазу.

   День був заснований у 2011 році на 36-ій сесії ЮНЕСКО на знак визнання внеску джазу в світову культуру. Джаз – це загальна назва імпровізованої музики, яка виникла наприкінці ХІХ століття у негритянському середовищі на півдні США. Він походить із поєднання елементів європейської музики (популярні танці, пісні), африканських ритмів, негритянських спіричуелз, пісень праці, блюзу, регтайму тощо. Автентичний джаз має специфічну ритмічну пульсацію (свінг, синкопи), варіаційні опрацювання теми, характерну артикуляцію та інтонацію. Відомі різноманітні джазові стилі: свінг, бібоп, кул, ритм-енд-блюз, соул, біг-біт, та ін. Поступово джаз еволюціонував від музики суто легкої, розважальної до досить глибокої, яка вимагає від слухача наявності певних знань та інтелекту.

   Золота доба джазу – 20-50 роки ХХ століття. Класика джазу, славнозвісні джазові стандарти – на платівках тих років. Джаз можна назвати своєрідною метафорою свободи та демократії. Недарма цю музику забороняли, а музикантів переслідували в нацистській Німеччині та Радянському Союзі. Щодо України, то джаз зароджувався й розвивався, передусім, у західних її областях – Луцьку, Львові, Тернополі.

   З середини 90-х років джаз в Україні невпинно розвивається. З’являються знані у світі українські джазові музиканти, відбуваються джазові фестивалі. Щороку проводиться Alfa Jazz Fest у Львові, Jazz In Kiev, джазові фестивалі в Одесі, Харкові, Луцьку, Jazz Koktebel. Останній – один із найстаріших, найвідоміших і найбільших українських джазових фестивалів проводився донедавна у Коктебелі. Після російської окупації Криму проходить у Чорноморську під Одесою.


 

30 квітня
 

   День прикордонника.

   Свято встановлено згідно з указом Президента від 27 квітня 2018 року «З метою вшанування мужності та героїзму захисників державного кордону України, враховуючи внесок прикордонників у боротьбу за незалежність України». Дата цього свята вибрана не випадково: саме цього дня, у 1918 році, під час російсько-української війни, армія УНР вийшла на кордон України та встановила на ньому державні символи.


 

29 квітня
   Міжнародний день танцю.
29 квітня відзначають свято, присвячене усім танцювальним стилям. Його проведення ініціювала Міжнародна рада танцю, в день народження французького балетмейстера Жана-Жоржа Новерра, який увійшов в історію як «батько сучасного балету». Танцюристи, звичайно, вважають, що свято танцю у них щодня, але і офіційну дату люблять та відзначають особливо.
   Танцюють всі! Але деякі роблять це своєю професією і сьогодні саме вони відзначать Міжнародний день танцю: колективи театрів опери і балету, сучасні танцювальні трупи, ансамблі сучасного бального і народного танцю.
При всій своїй красі та легкості, танці — це важка праця і дисципліна, щоденні репетиції і тренування. Тому вибирають цю професію ті, хто жити не може без музики, чиє серце б’ється з нею в такт, а ноги постійно повторюють степи та па.
І хоча найтанцююча нація в світі — бразильці, українці однозначно — одні з найбільш танцюючих по цей бік океану. Адже саме нам належить рекорд з масового одночасного танцю. Встановили його в 2011 році, у Кропівницькому. 14 585 чоловік зібралися на стадіоні та станцювали «рок-н-рол».
27 квітня
 
   День дизайнера!
   Дизайнер — одна з найкреативніших професій. А дизайнери-графіки ще й одні з найзатребуваніших, особливо в епоху діджітал-маркетингу, реклами і стрімкого розвитку бізнесу. Всі ці логотипи, сайти, журнали, оформлення соціальних мереж, створення унікального оформлення. Роботи — хоч відбавляй! Не говорячи вже про прохання «пограти шрифтами», повернути як було або додати фарб.
26 квітня
 

   34 роки від дня Чорнобильської трагедії.

"Атомний Вій опустив бетонні повіки.
Коло окреслив навколо себе страшне.
Чому Звізда-Полин упала в наші ріки?!
Хто сіяв цю біду і хто її пожне?"

                                   Ліна Костенко

   26 квітня 1986 року о 1-23-47 за київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства — з різницею у дві секунди відбулись два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС, в результаті яких сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році. Основні наслідки аварії були подолані за 7 місяців і вже у листопаді два з трьох вцілілих енергоблоків були знову введені в експлуатацію.


 

25 квітня
 

   День дочки.

   Це сімейне свято, очевидно покликане підкреслити важливість і особливу роль дівчат-дочок у кожній родині. Його також можна розглядати як день підвищеної уваги до проблем сімейного насильства та торгівлі дітьми. При цьому, у світі існує кілька офіційних дат схожої проблематики. Так, у 2012 році ООН проголосила 11 жовтня Міжнародним днем дівчат. У США національний день дочок святкується 25 вересня, а в Індії 24 січня відзначається Національний день дівчат.

   В Україні велику популярність набирає святкування Дня дочки. У цей день варто приділити увагу своїм дочкам незалежно від їх віку. Малятка будуть раді прогулянці з батьками, новій ляльці або сукні. А дорослі дочки тим більше оцінять увагу батьків – адже сучасний спосіб життя не завжди дозволяє проводити з близьким стільки часу, скільки хотілося б.


 

23 квітня
 

    Всесвітній день книги та авторського права.

    Генеральна конференція ЮНЕСКО у 1995 обрала цю дату з огляду на її символічність для світової літератури, адже саме цього дня померли Сервантес, Шекспір і де ля Вега, народилися Моріс Дрюон і Володимир Набоков. Сама традиція святкування Дня книги народилася у Каталонії, де на День Святого Георга прийнято дарувати книжку близьким, а у книгарнях — вручати троянду за кожну куплену книжку.

  Святкування Всесвітнього дня книги та авторського права має на меті привернути увагу публіки до книги як джерела отримання знань та засобу комунікації, підкреслити особливого значення ролі книг і авторського права в розвитку культури. Традиційно в цей день у багатьох країнах світу проводяться виставки, громадські читання, конференції, присвячені проблемам захисту інтелектуальної власності та книговидання, в усьому світі цього дня купують, дарують, читають книжки.


 

22 квітня

   Міжнародний день Матері-Землі.

   Щорічно 22 квітня відзначається глобальне свято — Міжнародний день Матері-Землі (International Mother Earth Day). Свято було засновано на 63-й сесії Генасамблеї ООН у 2009 році (резолюцією № A/RES/63/278, співавторами якої виступили понад 50 держав-членів ООН) і відзначається, починаючи з 2010 року, 22 квітня.

   Голова генеральної асамблеї Мігель д'Еското Брокман заявив, що проголошення в резолюції цього Міжнародного дня є визнанням того, що Земля і її екосистеми є нашим домом, забезпечують людству життя, а також підтвердженням зобов'язань, прийнятих на Конференції ООН з навколишнього середовища і розвитку в Ріо-де-Жанейро в 1992 році.Щорічно вчені країн світу збираються в цей день за круглим столом для обговорення глобальних екологічних проблем. У різних країнах організовуються різноманітні заходи та акції, присвячені певній темі. Це конференції, виставки, закриття автомобільного руху на жвавих вулицях великих міст, прибирання території і посадка дерев.


 

21 квітня

   Всесвітній день творчості та інноваційної діяльності.

   Вперше Всесвітній день творчості та інновацій відзначили у 2002 році. Святкування Всесвітнього дня творчості та інновацій відбувається в третій декаді квітня - 21 квітня. Святкові заходи включають проведення акцій щодо підвищення рівня інформованості про творчість та інноваційну діяльність. Без творчості та інновацій життя набуває не надто  приємного відтінку, адже течія життя передбачає його оновлення. Основні проблеми творчості та інновацій не завжди лежать на поверхні, адже отриманих нами знань дуже часто недостатньо для адекватної реакції на нові і непередбачувані виклики.


 

19 квітня

   Великдень.

 «Великдень», «Воскресіння Господнє» – усі ці найменування здавна використовуються нами для того, щоб сповістити про, без сумніву, одне з найголовніших свят в культурі українського народу. А чи знаєте ви, що насправді це три різних свята, які історично переплелися між собою і явили собою те одне, що його ми звикли стрічати по весні?!

   Витоки цього величного дійства варто шукати ще в дохристиянські часи, коли 22 березня наші предки відзначали найголовніший день весни – Великдень. Урочисто святкуючи перемогу весняної пори року над зимовою, кожна родина пекла «великодні калачі» та фарбувала яйця, що пізніше трансформувалися в звичні нашому вуху паски й крашанки.

   Основні канони і правила святкування Великодня були започатковані уже після Різдва Христа. Вселенський собор церков 325 р. в м. Нікеї був скликаний головним чином задля того, аби визначитися з датою урочистостей. Вирішили так: торжество має відбуватися у першу неділю, що слідує за першим повним місяцем після весіннього рівнодення. Якщо дата збігається із святкуванням Пасхи у євреїв, то православний Великдень переноситься на тиждень пізніше. Цих вельми специфічних канонів дотримуються й сьогодні.


 

18 квітня

   День  пам’яток історії та культури! 

   Це свято встановлене Указом Президента України «Про День пам’ятників історії та культури» № 1062/99 від 23 серпня 1999 року. На підтримку ініціативи вчених, архітекторів, реставраторів, працівників державних органів охорони пам’ятників історії та культури було ухвалено рішення встановити в Україні відповідне свято, відзначати яке слід щорічно 18 квітня — у Міжнародний день пам’ятників і визначних пам’яток.
Міжнародний день пам'яток та історичних місць встановлений у 1983 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам`ятників і визначних місць (ICOMOS), створеній при ЮНЕСКО. Свято відзначається в світі з 18 квітня 1984 року.

   На сьогодні у Списку Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО від України перебувають 5 об'єктів:
Київ: Собор святої Софії з прилеглими монастирськими спорудами, Києво-Печерська Лавра  (1990)
Ансамбль історичного центру Львова  (1998)
Геодезична дуга Струве (2005)
Букові праліси Карпат та стародавні букові праліси Німеччини (2007, 2011)
Резиденція Буковинських митрополитів  (2011)


 

18 квітня

   Щороку в третю суботу квітня відзначають Міжнародний день цирку!

   Цирк вважають одним із найдавніших видів мистецтва: перші згадки про виступи акробатів, жонглерів та клоунів з’явились ще у часи Стародавнього світу.

   Сучасний цирк — це акробатика, еквілібристика, клоунада, музична ексцентрика, ілюзіонізм, пантоміма, інтермедія тощо.

   Одна із найвідоміших циркових труп світу — канадський Cirque du Soleil проводить безкоштовні онлайн-трансляції своїх найкращих шоу. Насолодитися виступами артистів, залишаючись вдома, можна на офіційному сайті цирку: https://www.cirquedusoleil.com/cirqueconnect


15 квітня

   Всесвітній День мистецтва  та Міжнародний день культури.

   Ідея обрати дату для дня, який об’єднає діячів та поціновувачів мистецтва, вперше пролунала на XVII Генеральній асамблеї Міжнародної асоціації мистецтв. Це відбулося 2012 року в мексиканському місті Гвадалахара, де ініціативу підтримали делегати від багатьох країн світу.

  15 квітня було обрано в якості Всесвітнього дня мистецтва тому, що цього дня 1452 року народився Леонардо Да Вінчі. І хоч сам він вважав себе, перш за все науковцем, його неоціненний внесок у мистецтво є незаперечним.

Архів новин

На цій сторінці представлена рекламна продукція, розроблена фахівцями Центральної районної бібліотеки "Свічадо". Реклама органічно війшла в життя нашої бібліотеки та її читачів і віддзеркалює не тільки інформаційні ресурси, але й можливості, технології, створює імідж установі та її співробітникам.


2021 рік

Як боротися з булінгом?

изображение 2021 03 06 121506

2020 рік

Стань волонтером бібліотеки

3222281488


Буклет ЦРБ ЦБС "Свічадо"

120 170

2019 рік

Пам’ятка "Рік китайської мови в Україні"

Снимок

Читати публікацію

2018 рік

Пам’ятка "Рік німецької мови в Україні"

nimets mova

Сьогодні вона - перша найпоширеніша мова у Європі і друга за популярністю іноземна в Україні....

Читати далі ->

2017 рік

Буклет "Літературна вітальня "Свічадо""

vitalnya

Лунають прекрасні вірші, панує доброзичлива аура, гарний настрій і позитивні емоції під час зустрічей у нашій літературній вітальні «Свічадо», котра існує вже понад 5 років...

Читати далі ->

2016 рік

Буклет "Бібліотека імені Махтумкулі"

mahtumkuli

Тут братство є звичай і дружба — закон для славних родів і могутніх племен.

Читати далі ->

Буклет "Навчання в Європі: можливості для українських студентів"

europe

Переваги освіти за кордоном очевидні - це визнаний диплом, практика та міжнародний досвід, а головне можливість працювати в міжнародних компаніях...

Читати далі ->

Пам’ятка "Рік англійської мови в Україні"

rik angliyskoi

Центральна районна бібліотека "Свічадо" визнаючи роль англійської мови, яку вона відіграє у суспільному спілкуванні пропонує своїм користувачам:

Читати далі ->

2017 рік

Травень
  18 травня
Літературно-музичний вечір «Поетові слава навіки!», присвячений вшануванню творчості видатного туркменського поета Махтумкулі

17 травня у бібліотеці ім. Махтумкулі Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» відбувся літературно-музичний вечір, присвячений творчості видатного туркменського поета Махтумкулі. Щорічні заходи, присвячені творчості видатного туркменського поета Махтумкулі, вже стали доброю традицією, адже з 1972 року бібліотека носить ім’я Великого Сина туркменського народу.

У заході взяли участь Аманов Мерген Нурджанович - Повірений радник - посланник Туркменістану в Україні; Бабаджанов Нурі Джумаєвич – попечитель Наглядової ради бібліотеки; учні та викладачі загальноосвітнього навчального закладу №235 ім. В.Чорновола; користувачі бібліотеки.  Читати далі ->


Квітень
  26 квітня
«Чорнобиль – не має минулого часу». Бібліотеки ЦБС «Свічадо» до Днів пам’яті катастрофи на Чорнобильській АЕС

Вшановуючи героїзм пожежників, персоналу Чорнобильської атомної електростанції, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та з нагоди 31-х роковин події найбільшої техногенної катастрофи у бібліотеках Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» проведено низку заходів.

У Центральній районній бібліотеці ЦБС «Свічадо» відбувся вечір-спомин, присвячений 31-й річниці Чорнобильської катастрофи. У заході взяли участь учні 8-А класу середньої загальноосвітньої школи № 222. Присутні переглянули документальний фільм «Чорнобиль: секунди до трагедії», ознайомились з тематичної книжковою виставкою «Гірка вода твоя, зірка полин».  Читати далі ->


  26 квітня
«Квітка, якій не судилося розквітнути на Батьківщині» - тематичний вечір творчості Квітки Цісик

Днями у Центральній районній бібліотеці Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» відбувся тематичний вечір, присвячений творчості та неймовірному таланту Квітки Цісик - американської співачки українського походження.

У заході, який підготувала бібліотекар І категорії Олена Володимирівна Лисогор, взяли участь учасники читацького об’єднання «50+» та слухачі Університету третього віку. Олена Володимирівна розповіла присутнім про творчість та життєвий шлях співачки, що зуміла відродити любов до української пісні серед українських емігрантів у сьому світі.  Читати далі ->


  24 квітня
Світлий тиждень Великодня

Цікаву та змістовну розважально-інформаційну програму підготували для дітей у бібліотеці «Книжкова світлиця» Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» відділу культури та охорони культурної спадщини.

Протягом Світлого тижня бібліотеку відвідали дошкільнята ДНЗ № 251 та їх вихователь Бут І.В.; учні 2-в класу Спеціалізованої школи №206 та класний керівник Захарчекно Н.Г., учні 1-в класу загальноосвітнього навчального закладу №281 та класний керівник Музиченко Н.А. Діти взяли участь у цікавих переглядах літератури, майстер-класах та відвідали інформаційні бесіди з яких дізнались про прадавні традиції християн святкування Пасхи.  Читати далі ->


  21 квітня
«Просінь душі моєї» - творчий вечір М.Скрипця у бібліотеці «Джерело» ЦБС «Свічадо»

19 квітня колектив бібліотеки «Джерело» Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» відділу культури та охорони культурної спадщини взяв активну участь в організації та проведенні творчого вечора Миколи Яковича Скрипця.

Учасниками заходу стали учні 5-11 класів середньої загальноосвітньої школи № 235 ім. В. Чорновола, у приміщенні якої і відбувся творчий вечір письменника. Справжній подарунок Миколі Яковичу зробили учні школи - представили увазі присутніх інсценізацію з творів М.Я.Скрипця; з вітальним словом до письменника звернулись отець Роман (Баранов) - священик храму Живоносне джерело, колектив бібліотеки та школи.  Читати далі ->


  19 квітня
«Книжкова мозаїка Великодня» Бібліотека ім. О.Герцена презентує

Яскравим продовженням циклу заходів «Щаслива звістка лине до небес - Христос Воскрес! Воїстино Воскрес!» стала презентація книжкової виставки та огляд літератури «Божа заповідь любові» у бібліотеці ім. О. Герцена Централізованої бібліотечної системи «Свічадо».

У заході взяли участь представники читацького об'єднання, клубу «Юність приходить з роками». До уваги присутніх інформаційні та художні джерела, присвячені народним традиціям святкування Великодня; широко представлені твори етнографів О. Воропая, В. Скуратівського, Г. Лозко,та інших авторів, що присвятили свої праці історії, традиціям та звичаям національної культури українців.  Читати далі ->


  13 квітня
«Озвались дзвони Великодні»

У бібліотеках Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» проходить цикл заходів «Щаслива звістка лине до небес – Христос Воскрес!».

Напередодні Світлого свята у бібліотеці для дітей «Промінець» маленькі українці звернулись до прадавнього мистецтва – розписування яєць – створення головного символу Великодня. Традиції писанкарства сьогодні активно відроджуються. З'являється багато справжніх майстрів, які несуть традиції цього прадавнього українського мистецтва до людей, а головне, до представників підростаючого покоління, - тому бібліотекар І категорії Наталія Олександрівна Горобець запросила провести майстер-клас з писанкарства справжню майстриню - Лесю Турукіну, яка розповіла присутнім про історію виникнення мистецтва виготовлення писанки та значення різних символів на великодньому яйці, поділилася секретами розпису .  Читати далі ->


  13 квітня
«Щаслива звістка лине до небес – Христос Воскрес! Воістину Воскрес!»

У бібліотеці «Джерело» Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» відбулась презентація книжкової виставки-панорами, присвяченої головному релігійному святу християн - Великодню. Експозиція виставки «Світло Христового Воскресіння» експонує творчі роботи майстринь-вишивальниць Колосової Валентини, Грабовецької Марії, Короленко Євгенії, Строгецьких Валентини та Світлани, Ковальчук Ганни, Приступлюк Галини та інших постійних користувачів бібліотеки «Джерело».  Читати далі ->


  13 квітня
«Як Великдень надворі, то й писанки на столі»

Дивовижний захід до Великодніх свят відбувся у бібліотеці для дітей «Промінець» Централізованої бібліотечної системи «Свічадо». У бібліотеці підготували для дітей різнопланову інформаційно-розважальну програму. Цікаву розповідь про історію писанки підготувала для дітей бібліотекар І категорії Наталія Горобець. Діти дізнались, що мистецтво писанкарства відоме у багатьох країнах світу.  Читати далі ->


  13 квітня
Рік у рік любов Господня Творить свято Великодня

Цікаво і змістовно святкують Великоднє свято у бібліотеках Централізованої бібліотечної системи «Свічадо».

У Центральній районній бібліотеці Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» відбувся майстер-клас з писанкарства та виготовлення святкових сувенірів, який підготувала завідувач сектором читального залу Оксана Остапчук. У заході взяли участь учні 5-х класів загальноосвітнього навчального закладу №222. Під час заходу діти прослухали цікаву бесіду про атрибути Великоднього свята, історію святкування та навчились виготовляти Великодні писанки у техніці декупажу.  Читати далі ->


  12 квітня
«Титан італійського Відродження». Бібліотека ім. О.Герцена до 565-річчя від дня народження Леонардо да Вінчі

У квітні виповнюється 565 років від дня народження Леонардо да Вінчі - видатного італійського митця, ученого та винахідника. Про яскравого представника епохи Відродження розповіли у бібліотеці ім. О.Герцена Централізованої бібліотечної системи "Свічадо".

p>

Лекцію підготували та провели бібліотекар І категорії Анжеліка Волович та студентка історичного факультету КНУ ім. Т. Шевченка Євгенія Зіва. Цікавий захід на допомогу самоосвіті відвідали учні 7-х класів Спеціалізованої школи №185 ім. В. Вернадського, ознайомились з біографією видатного скульптора, музиканта, художника, архітектора. Євгенія розповіла учням про загадковий світ творчості Леонардо, продемонструвала фотокопії найвідоміших творів Леонардо – картини "Мона Ліза" та фрески "Таємна вечеря".  Читати далі ->


  11 квітня
«Чарівна країна квітучої сакури». Бібліотека «Промінець» презентує до Року Японії в Україні

Цікавий цикл заходів, присвячений Року Японії в Україні, підготувала для молодших користувачам бібліотеки для дітей «Промінець» бібліотекар І категорії Галина Василівна Чоні.

У бібліотеці пройшов Тиждень Японії під час якого діти дізнались багато цікавого про географію та природу країни, були зачаровані надзвичайно красивим національним одягом Японії – «вафуку» та «кімоно». Під час заходів діти ознайомились з культурою та яскравими представниками японської літератури: з ім'ям видатного поета Мітіо Мадо – автора поетичних творів для дітей. Маленькі читачі відкрили для себе японську поезію – разом читали веселі вірші про Братів хмар та маленьких пташок.  Читати далі ->


  10 квітня
Літературна вітальня бібліотеки ім. Махтумкулі презентує

Днями у бібліотеці ім. Махтумкулі Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» відбулось засідання літературної вітальні у роботі якої взяли участь: Ганна Земко – головний редактор журналу «Слово жінки», автор та ведуча однієї із рубрик – Ольга Мурзак; поетеси Тетяна Шпичук, Тетяна Череп-Пероганич та Тетяна Рюмшина. Невипадково захід зібрав у бібліотеці суто жіночу аудиторію, адже в центрі кожного чергового номеру журналу «Слово Жінки», який презентували широкій читацькій аудиторії представниці часопису — особистість конкретної жінки, сучасної українки: вчительки, дизайнера, лікаря, бізнесмена тощо. Жінок, які відбулися та реалізували себе в житті: знайшли своє місце, своє призначення, досягли професійних височин, мають сім'ю та дітей, наповнені любов'ю, оптимізмом та силами, готові поділитися своєю енергією та невеликими життєвими секретами з іншими.  Читати далі ->


  10 квітня
Конкурс «Іду з дитинства до Тараса»

Незабутні враження та подарунки отримали юні користувачі бібліотеки для дітей «Промінець» Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» – Курінна Анна та Тихомиров Кирило, за участь у конкурсі «Іду з дитинства до Тараса», який щорічно проходить у Центральній бібліотеці імені Т.Г. Шевченка для дітей міста Києва.

Конкурсна програма передбачала виконання окремих творів Т. Г. Шевченка (бажано поза шкільної програми), уривків з його поетичних чи прозових творів, композицій за творами письменника.  Читати далі ->


  5 квітня
Весела абетка Сергія Цушко. Зустріч з письменником у бібліотеці для дітей «Промінець»

Днями до бібліотеки завітав Сергій Вікторович Цушко – автор веселих творів для дітей, інженер, поет, прозаїк. Веселий та різнобічно обдарований Сергій Вікторович провів протягом дня у бібліотеці два заходи у яких взяли участь вихованці дошкільних навчальних закладів №60 та №472.

Під час зустрічі діти познайомились з творами Сергія Цушка, з його книгою «Дощик вибіг на перон», у якій зібрано найцікавіші вірші поета про «хоробрих» та «розумних», «кумедних», «невгамовних» і «пустотливих», «хвостатих» і «пернатих».  Читати далі ->


Березень
  23 березня
У бібліотеці для дітей «Промінець» ЦБС «Свічадо» відбулася поетична майстерня Івана Андрусяка

«Дитяча література мусить бути веселою, трошки баламутною... Але поза тим усім мусить бути стрижень добра, любові, мислення», - саме цей вислів відомого і улюбленого дітьми автора Івана Михайловича Андрусяка став девізом зустрічі письменника з учнями 1-2-х класів Спеціалізованої школи №185 імені В. Вернадського.

Цей захід, для користувачів бібліотеки для дітей «Промінець» Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» організувала автор проекту популяризації читання та розвитку читацьких інтересів у дітей - Галина Василівна Чоні. Під час зустрічі Іван Михайлович презентував аудиторії маленьких читачів свої історії про добро і зло, співчуття і жорстокість, радість і горе, сміх і сльози, які зібрав у книгах «Стефа і Чакалка» та «Третій сніг» та познайомив дітей зі своєю новою збіркою «Лякація», за яку отримав Корнійчуковську літературну премію.  Читати далі ->


  23 березня
«Музичні казки Ніни Найдич» - презентація книги у бібліотеці для дітей «Промінець»

Днями у бібліотеці для дітей «Промінець» Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» відбулась зустріч з письменницею, педагогом та музикантом Ніною Найдич. Цікавий захід у «Школі читання» організувала для користувачів «Промінця» бібліотекар І категорії - Галина Василівна Чоні.

Активні користувачі бібліотеки мали змогу поспілкуватись з авторкою цікавих творів для дітей. Ніна Митрофанівна розповіла як створювалися її казки: «Я дуже люблю казки, тому що там усе – правда. Казка твориться зненацька. Приводом може стати чудовий голос скрипки Страдиварі чи вигляд дороги, змученої нескінченним потоком машин, або хвилювання маленького скрипаля перед виходом на сцену. А іноді це зацікавлені очі маленького онука, для якого слухання фантастичних історій цікавіше, ніж мультики про якусь Корпорацію монстрів. Залишається тільки записати. Це дуже просто».  Читати далі ->


  22 березня
У бібліотеках ЦБС «Свічадо» відбулися заходи до Всесвітнього дня поезії – «Поезія, це завжди неповторність»

З нагоди Всесвітнього дня поезії, яке відзначається щороку 21 березня (в день весняного рівнодення), у Центральній районній бібліотеці ЦБС «Свічадо» відбулась зустріч учнів 8-в класу Спеціалізованої школи №76 ім. О.Гончара з поетом – святошинцем – Анатолієм Адольфовичем Урбаном.

У цій людині дивним чином поєднались талант митця, безмежна любов до Батьківщини, глибоке розуміння світу, мудрість і скромність. Він один з найкращих друзів бібліотеки, якого завжди раді бачити і чути, член Спілки журналістів України, учитель, редактор університетської газети «Україна».  Читати далі ->


  17 березня
Студенти «Університету третього віку» прослухали лекцію про Казимира Малевича

16 березня 2017 року студенти «Університету третього віку» Територіального центру соціального обслуговування Святошинського району м. Києва відвідали тематичний захід, присвячений 139-тій річниці від Дня народження видатного художника Казимира Малевича. Захід відбувся у Центральні районній бібліотеці ЦБС «Свічадо»

Лекція доповідача була дуже цікавою та доповнювалась переглядом найголовніших творів художника. З великим задоволення студенти «Університету третього віку» роздивляли його картини, адже його творчість є актуальною і у наш час.  Читати далі ->


  7 березня
«Вітаємо директора ЦБС "Свічадо" Тімашову Валентину Миколаївну з перемогою Лідерського рейтингу «Жінка – Українка»!

7 березня, напередодні Міжнародного жіночого дня, голова Святошинської РДА Володимир Каретко привітав  жінок Святошинського району м. Києва зі святом весни.

Цього дня були відзначені переможниці та лауреати Лідерського рейтингу серед кращих жінок Святошинського району міста Києва «Жінка – Українка», який, до речі, вперше проводився у Святошинському районі.

Диплом переможця в номінації «За внесок жінки у розвиток духовності» отримала директор ЦБС "Свічадо" Тімашова Валентина Миколаївна. Щиро вітаємо з перемогою, бажаємо творчих і професійних успіхів!  Читати далі ->


Лютий
  27 лютого
«Пісня буде поміж нас». Творча зустріч у бібліотеці ім. О. Герцена ЦБС «Свічадо»

У бібліотеці ім. О. Герцена відбулось чергове засідання читацького об'єднання «Юність приходить з роками». Тема зустрічі «Пісня буде поміж нас» викликала не аби який інтерес у користувачів бібліотеки та зібрала повну залу шанувальників та знавців української пісні.

На творчому заході завідувачем бібліотекою Людмила Ричек було презентовано книжкову виставку та огляд літератури. Особливим подарунком учасникам мистецького заходу став виступ вокального дуету «Орнамент» у складі Тетяни Димань та Людмили Верети. Виконання українських народних пісень стало справжнім гімном мелодійності та співучості рідного слова, мови, пісні.  Читати далі ->


  27 лютого
Бібліотека для юнацтва ім. Н.Рибака презентувала клуб профорієнтаційної освіти «Орієнтир»

Днями у бібліотеці для юнацтва ім. Н.Рибака Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» відбулося чергове засідання клубу профорієнтаційної освіти «Орієнтир».

Куратор напрямку роботи бібліотекар І категорії Олена Григорівна Максименко розповіла учням спеціалізованої школи №40 про історичні передумови та потреби людства, які розвивають професію архітектора, звернула увагу присутніх на те, що професія архітектора передбачає системний підхід до будівництва, почуття прекрасного і глибоке знання побуту людей і об’єднує в собі творчість і знання, постійний розвиток і талант.  Читати далі ->


  27 лютого
Урок української мови від професора І. Ющука проведено у бібліотеці «Джерело»

У бібліотеці «Джерело» Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» продовжує роботу Тиждень рідної мови.

Черговий захід в рамках роботи Тижня пройшов за участі відомого педагога, автора багатьох шкільних підручників з української мови, професора Івана Пилиповича Ющука. На відкритий урок української мови, який організувала завідувач бібліотеки Тетяна Михайлівна Кравченко завітали учні 10-б класу Спеціалізованої школи № 254, викладач Криницька Г.А., користувачі бібліотеки.  Читати далі ->


  27 лютого
Тиждень рідної мови у бібліотеці «Джерело» ЦБС «Свічадо»

Масштабними масовими заходами відзначили Міжнародний день рідної мови у бібліотеці «Джерело» Централізованої бібліотечної системи «Свічадо». З нагоди свята завідувач бібліотеки Тетяна Михайлівна Кравченко організувала проведення Тижня рідної мови.

В рамках роботи тижня у бібліотеці надзвичайно цікаво пройшов літературно-мистецький захід, у якому взяли участь Микола Якович Скрипець – учитель, письменник, керівник Всеукраїнського благодійного фонду відродження лицарського виховання молоді ім. П. Сагайдачного; отець Роман (Баранов) – священик храму Живоносне джерело; Народний хор української народної пісні «Надія» Центру культури «Святошин» (художній керівник Надія Гладишевська), директор середньої загальноосвітньої школи №235 ім. В. Чорновола Валерій Вікторович Гордійчук та учні школи.  Читати далі ->


  23 лютого
До 100-річчя від дня народження відомої української художниці Тетяни Яблонської

З нагоди відзначення 100-річчя від дня народження Тетяни Яблонської в Центральній районній бібліотеці ЦБС «Свічадо» 22 лютого 2017 відбувся тематичний захід, який відвідали студенти «Університету третього віку» Територіального центру соціального обслуговування Святошинського району м. Києва.

Цікава доповідь про життєвий та творчий шлях видатної художниці супроводжувалось переглядом її чудових робіт, на які студенти дивились із захопленням.  Читати далі ->


  23 лютого
«Рідна, калинова, щира і чудова – все це наша мова». До Міжнародного дня рідної мови Центральна районна бібліотека ЦБС «Свічадо» презентує

Цікавий філологічний брейн-ринг проведено у Центральній районній бібліотеці Централізованої бібліотечної системи «Свічадо». Захід до Дня рідної мови підготувала для учнів 5-Б класу загальноосвітнього навчального закладу № 222 бібліотекар І категорії Олена Володимирівна Лисогор. Вона запропонувала дітям захоплюючі пізнавальні конкурси та гру «Пантоміма». Учасники пізнавально-розважальної програми продемонстрували блискучі знання слів іншомовного походження та фразеологізмів; розуміння народних прислів'їв, знання загадок.  Читати далі ->


  23 лютого
«Чарівна країна квітучої сакури». Бібліотека ім. Махтумкулі презентує до Року Японії в Україні

Днями у бібліотеці ім. Махтумкулі Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» відбулася презентація широкомасштабної виставки-експозиції «Чарівна країна квітучої сакури», яка відкрила цикл заходів у бібліотеці, присвячений Року Японії в Україні. Автори виставки: завідувач бібліотеки ім. Махтумкулі Юлія Лопата та провідний методист ЦБС «Свічадо» Олена Манятіна представили до уваги учнів загальноосвітнього навчального закладу № 281 інформаційні та художні джерела про історію, культурні традиції, мистецтво, економіку, освіту, національні свята Японії.  Читати далі ->


  22 лютого
Вшанування подвигу учасників Революції гідності та Героїв Небесної Сотні у бібліотеках ЦБС «Свічадо»

Вшановуючи подвиг учасників Революції гідності та Героїв Небесної Сотні, у бібліотеках Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» проведено низку заходів, присвячених світлій пам’яті героїв, котрі ціною свого життям викупили свободу для мільйонів українців та дали українському народові шанс збудувати нову демократичну правову державу.

У бібліотеках ім. О.Блока, ім. О.Герцена, ім. Махтумкулі, ім. В.Стефаника та ім. Н. Рибака для юнацтва проведені інформаційні ініціативи, години інформування, патріотичного виховання, тематичні бесіди та години повідомлень; розгорнуто книжкові виставки, які містять публікації з періодики, інтернет-ресурсів та добірки поетичних творів українських поетів.

У бібліотеці для дітей «Книжкова світлиця» відбувся тематичний захід, у якому взяли участь представники Ради ветеранів третього мікрорайону Святошинського району, ветерани Другої світової війни Скворцов К.М., Куліш М.Д., Журенко А.І , Некрасов Г.Ф. та учасник Революції гідності і АТО Володимир Юрчук.  Читати далі ->


  8 лютого
«Дванадцять місяців здоров'я» у бібліотеці ім. Н. Рибака

У бібліотеці ім. Н. Рибака Централізованої бібліотечної системи «Свічадо», в рамках акції для багатодітних родин «Віддай людині часточку себе», відбулась зустріч з лікарем-гомеопатом Веронікою Князєвою. Тема зустрічі «Дванадцять місяців здоров'я» зібрала у бібліотеці багато бажаючих поспілкуватись з лікарем, отримати консультації.

Лікар розповіла присутнім як вберегтися від застуди та як уникнути ускладнень під час хвороби, надала консультації щодо вибору ліків, щоб поліпшити стан хворого до особистих призначень лікаря. Присутні радились з фахівцем про методи лікування, особливу увагу було приділено темі лікування дітей.  Читати далі ->


  6 лютого
«Творець українського байкарства» до 205-ї річниці від дня народження Євгена Гребінки

2 лютого виповнилося 205 років від дня народження «творця українського байкарства» Євгена Павловича Гребінки. За рішенням ЮНЕСКО, день народження письменника визнано знаменною датою з нагоди якої у Центральній районній бібліотеці Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» відбувся комплексний захід на допомогу шкільній програмі та поглибленому вивченню життєвого шляху та творчої діяльності видатного українця.  Читати далі ->


  3 лютого
В бібліотеці ім. Н. Рибака проходить акція «Віддай людині часточку себе»

«Віддай людині часточку себе». Під такою назвою у бібліотеці ім. Н. Рибака Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» проходить довгострокова акція, у рамках проведення якої відбулось багато цікавих заходів для дітей з багатодітних родин.

Гостями бібліотеки стали майстрині-аматори Олена Олександрівна Ратушная, Ірина Олександрівна Арадізова, які розповіли дітям про мистецтво декупажу і влаштували справжній майстер-клас, Іван Михайлович Андрусяк – сучасний дитячий письменник, перукар-стиліст Олександр Укрей та інші.  Читати далі ->


  2 лютого
Бібліотека ім. Н. Рибака презентує літературний вернісаж січня

Літературний вернісаж січня презентовано у бібліотеці ім. Н. Рибака Централізованої бібліотечної системи «Свічадо». Комплексний захід присвятили письменникам, які народились у січні. В списку відомих та популярних імен Василь Стус, Володимир Сосюра, Василь Симоненко, Євген Гуцало, Павло Усенко, Умберто Еко, Джон Толкієн та інші всесвітньо відомі автори.  Читати далі ->


  2 лютого
Звідки взявся сніговик? Бібліотека для дітей «Книжкова світлиця»

Звідки взявся сніговик? На це важливе питання вирішили дати відповідь у бібліотеці для дітей «Книжкова світлиця» Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» та організували справжнє бібліорозслідування.

Керівник гуртка розвитку дитини бібліотекар І категорії Тетяна Бордійчук на черговому занятті розповіла дітям про традицію ліпити сніговика – неодмінний атрибут кожного новорічного свята, якого так полюбляють діти не тільки в Україні, а й по всьому світі.  Читати далі ->


  1 лютого
До 80-річчя від дня смерті засновника нового українського театру Леся Курбаса

З нагоди 80-річчя від того, як розстріляли видатного режисера, актора, теоретика театру Леся Курбаса в центральній районній бібліотеці «Свічадо» 31 січня 2017 року проведено літературний захід, на який запросили людей похилого віку та студентів «Університету третього віку» відділення денного перебування Територіального центру соціального обслуговування Святошинського району м. Києва.  Читати далі ->


  1 лютого
У бібліотеці для дітей «Промінець» продовжує роботу цикл заходів «Карта книжкових полиць»

Маршрут, який організувала бібліотекар І категорії Галина Василівна Чоні, сягнув п'ятого розділу книжкового фонду «Охорона здоров’я. Медицина. Твоє здоров'я». Під час заходу діти ознайомились з книгами, які наповнюють розділ. Дізнались про гігієну та валеологію – науку що вивчає закономірності впливу на організм людини та її здоров'я комплексу чинників довкілля. Переглядаючи цікаві книги «Вчись бути здоровим», «50 уроків здоров'я», «Основи здоров'я» та інші, присутні дізнались про гігієнічні норми, санітарні правила, оздоровчі заходи.  Читати далі ->


Січень
  31 січня
Дякуємо бібліотеці для дітей «Книжкова світлиця»

Важливу нагороду – Подяку Центру позашкільної роботи Святошинського району міста Києва отримав колектив бібліотеки для дітей «Книжкова світлиця» Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» та її завідувач Тетяна Валентинівна Литвин.

Плідна та творча співпраця Центру та бібліотеки спрямована на всебічний розвиток дітей та забезпечення їх змістовного дозвілля. Спільними зусиллями проведено безліч цікавих пізнавальних та розважальних заходів, поставлені спектаклі, влаштовані родинні свята; «Книжкова світлиця» стала постійною територією для творчості та спілкування юних майстрів гуртка «Майстерня «Забава» (керівник Н. В. Грищук).  Читати далі ->


  31 січня
«В країні загадок». Бібліотека для дітей «Книжкова світлиця» презентує

Подорож в країну загадок здійснили наймолодші користувачі бібліотеки для дітей «Книжкова світлиця» – вихованці дошкільного виховного закладу № 251.

Бібліотекар І категорії Тетяна Бордійчук підготувала для малят цікаву пізнавальну розповідь про загадки, адже саме загадки є одним із засобів всебічного розвитку дитини. Загадки вчать малюків умінню спостерігати, помічаючи щось особливе, розвивають вміння побачити суть предмета, його призначення. Загадка завжди містить в собі питання, що вимагає розумової діяльності, зосередженості, роботи уяви і звичайно дає дитині нові знання про навколишній світ.  Читати далі ->


  31 січня
«Про все цікаве на планеті читай в журналі і в газеті». Бібліотека для дітей «Промінець» презентує

У бібліотеці для дітей «Промінець» Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» відбулось ознайомлення читачів з сучасними періодичними виданнями: журналами та газетами для дітей. Цікавий цикл заходів підготувала для користувачів молодшого шкільного віку бібліотекар І категорії Галина Василівна Чоні, яка презентувала дітям найпопулярніші дитячі періодичні видання, які є у бібліотеці.

Під час огляду учасники заходу переглянули яскраві та неповторні журнали «Барвінок», «Веселочка», «Яблунька», «Стежка», «Джміль», – сторінки яких наповнені цікавою пізнавальною інформацією та творами сучасних українських дитячих письменників. Особливу увагу Галина Василівна звернула на цікаві рубрики журналів та газет за допомогою яких можна вивчати англійську, грати в ігри, розгадувати ребуси, виготовляти саморобки та розмальовувати.  Читати далі ->


  31 січня
Туризм серед книжкових полиць бібліотеки для дітей «Промінець»

У бібліотеці для дітей «Промінець» Централізованої бібліотечної системи «Свічадо», в рамках роботи комплексної програми популяризації читання та розвитку читацьких інтересів «Радість читання відчуй», для користувачів молодшого шкільного віку започатковано цикл заходів «Карта книжкових полиць». Започаткувала цей пізнавальний проект – своєрідний бібліотуризм книжковими полицями бібліотекар І категорії Галина Василівна Чоні. Мета проекту – ознайомлення користувачів бібліотеки з ББК (бібліотечно-бібліографічною класифікацією), принципами розміщення книжкових фондів у бібліотеці та саме головне – ознайомлення дітей з книгами з різних галузей знань, які наповнюють розділи та складають бібліотечний фонд бібліотеки.  Читати далі ->


  25 січня
«Творець улюблених героїв дітей всього світу». У Центральній районній бібліотеці ЦБС «Свічадо» проведено бесіду до 135-річчя від дня народження А. А. Мілна

У січні цього року виповнюється 135 років від дня народження Алана Александра Мілна – англійського дитячого письменника, творця веселого улюбленого багатьма поколіннями героя Вінні Пуха.

З нагоди цієї визначної літературної події у Центральній районній бібліотеці Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» проведено пізнавальну бесіду про життєвий та творчий шлях письменника. У заході взяли участь учні 5-а класу середньої загальноосвітньої школи № 222. Бібліотекар І категорії Олена Володимирівна Лисогор розповіла дітям про письменника, ознайомила з іншими не менш відомими читачам творами – казками та віршами А. Мілна; розповіла про особливу дружбу та любов Александра Мілна та Крістофера Робіна, сина письменника, якому і присвятив всі свої літературні твори та заради якого А. Мілн придумував веселих та добрих героїв.  Читати далі ->


  25 січня
«Відкрився птахам, людям і рослинам». Центральна районна бібліотека ЦБС «Свічадо» презентує до 80-річчя від дня народження Євгена Гуцала

У січні виповнилось 80 років від дня народження видатного українського письменника, журналіста, кіносценариста Євгена Пилиповича Гуцала; його творчість добре знана та відома широкому колу читачів, твори письменника вивчають на уроках української літератури у 5-6 класах. З нагоди дня народження письменника днями у Центральній районній бібліотеці ЦБС «Свічадо» відбулась літературно-біографічна година. Цікаву інформацію про життєвий і творчий шлях письменника підготувала для учнів 6-в класу Спеціалізованої школи ім. О. Гончара № 76 бібліотекар І категорії Олена Володимирівна Лисогор.  Читати далі ->


  23 січня
Туризм серед книжкових полиць бібліотеки для дітей «Промінець» ЦБС «Свічадо»

Все більше туристичних маршрутів серед книжкових полиць успішно долають користувачі бібліотеки «Промінець», які беруть участь у роботі циклу заходів «Картою книжкових полиць».

Черговий маршрут бібліотуристів проліг до розділів 81. «Рідна мова та мови світу» та 82. «Фольклористика (збирання та вивчення творів усної народної творчості)». Головний гід подорожі – бібліотекар І категорії Галина Василівна Чоні розповіла дітям про чудові пізнавальні книги, які наповнюють вказані розділи. Перед читачами постала рідна мова в іграх, віршах, загадках, скоромовках, приказках, тощо; користуючись етимологічним словником діти грали у мовні ігри, розмальовували велику картину та складали з фрагментів слів країну Читляндію.  Читати далі ->


  17 січня
Майстерня Святого Миколая у бібліотеці для дітей "Книжкова світлиця"

Ще напередодні Новорічних свят відкрила свої двері майстерня Святого Миколая у бібліотеці для дітей "Книжкова світлиця" Централізованої бібліотечної системи "Свічадо". Найважливішу справу – виготовлення новорічних подарунків взяли у свої руки гуртківці гуртка "Розвитку дитини", "Золоті рученята" та бібліотечного клубу "Родинне вогнище".  Читати далі ->


  16 січня
Новорічні канікули у бібліотеці для дітей «Книжкова світлиця» ЦБС «Свічадо»

Весело та змістовно відсвяткували новорічні свята користувачі бібліотеки для дітей «Книжкова світлиця». Колектив бібліотеки підготував для своїх користувачів змістовну пізнавально-розважальну програму.  Читати далі ->


 

Архів новин

Книги, які вибрали користувачі ЦБС "Свічадо"

 

Абонемент

Кокотюха А. "Повний місяць"

Дереш Л. "Голова Якова"

Жадан С. "Месопотамія"

Роздобудько І. "Одного разу..."

Шелдон С. "Пески времен" 
 
Вибір молоді

Кінг С. "Сяйво"

Коллінз С. "Голодні ігри"

Ріггз Р. "Дім дивних дітей"

Бредбери Р. "Лекарство от меланхолии"

Глуховський Д. "Метро 2033" 
 
Читальна зала

"Вокруг света"

"Наука и техника"

"Украина. За рулем"

"Країна"

"Дім, сад, город" 
 
МБА, ВСО

Сафон К.Р. "Тень ветра"

Робертс Г. "Шантарам"

Черчилль У. "Вторая Мировая война"

Улицкая Л. "Лестница Якова"

Мадзантини М. "Рожденный дважды" 
 
Періодичні видання, з якими ви можете ознайомитись у  ЦБС "Свічадо"
І півріччя 2016 рік

 

НазваУ якій бібліотеці є
Газети
Аviso ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Блока, ім. Н.Рибака, "Джерело"
Aviso plus бібліотека ім. О.Герцена
Бульвар Гордона бібліотека ім. Н.Рибака
Вечірній Київ ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Герцена, ім. В.Стефаника
Газета КМР "Хрещатик ЦРБ "Свічадо"
Голос України ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Блока, "Джерело"
Здоровий образ життя (ЗОЖ) ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Блока, ім. Махтумкулі, філія бібліотеки ім. В.Стефаника, бібліотека для дітей ім. М.Дубова
"Дзеркало тижня. Україна" (інформаційно-аналітичний тижневик) бібліотека ім. Махтумкулі
Комсомольская правда в Украине ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Блока, ім. О.Герцена, ім. Махтумкулі, ім. В.Стефаника
Літературна Україна бібліотека ім. О.Блока
Пенсійний кур’єр ЦРБ "Свічадо"
Позакласний час ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: для дітей ім. М.Дубова, "Книжкова світлиця", "Промінець"
Порадниця ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Герцена, ім. Махтумкулі, ім. В.Стефаника, ім. Н.Рибака, бібліотеки для дітей: ім. М.Дубова, "Книжкова світлиця"
Пропоную роботу ЦРБ "Свічадо"
Розкажіть онуку бібліотеки: ім. В.Стефаника, "Джерело", бібліотеки для дітей: ім. М.Дубова, "Книжкова світлиця", "Промінець"
Сегодня. Киевский выпуск ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Блока, ім. О.Герцена, ім. Махтумкулі, ім. В.Стефаника, ім. Н.Рибака, "Джерело"
Слово Просвіти бібліотека "Джерело"
Україна молода бібліотека ім. О.Блока
Українське слово бібліотека "Джерело"
Урядовий кур’єр ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Герцена, ім. Махтумкулі, ім. В.Стефаника, ім. Н.Рибака, бібліотеки для дітей: ім. М.Дубова, "Книжкова світлиця"
Факты и комментарии ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Блока, ім. О.Герцена, ім. Махтумкулі
Я сам(а) бібліотека "Джерело", бібліотека для дітей "Книжкова світлиця"
   
Журнали
Академія саморобкіна бібліотека для дітей ім. М.Дубова
Барвінок бібліотеки: ім. В.Стефаника, "Джерело", бібліотеки для дітей: ім. М.Дубова, "Книжкова світлиця", "Промінець"
Бібліотечна планета ЦРБ "Свічадо"
Будьмо здорові ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Блока, ім. О.Герцена, ім. Махтумкулі, ім. В.Стефаника, ім. Н.Рибака, "Джерело"
Бузок. Бібліотека українця. Золота колекція ЦРБ "Свічадо"
Burda (Бурда) ЦРБ "Свічадо"
Веселі саморобки бібліотека для дітей "Промінець"
Viva! Україна ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Блока, ім. О.Герцена, ім. Махтумкулі, ім. В.Стефаника, ім. Н.Рибака
Власть денег бібліотека ім. О.Герцена
Вокруг света ЦРБ "Свічадо", ім. О.Блока, ім. О.Герцена, ім. Махтумкулі, ім. В.Стефаника, ім. Н.Рибака, "Джерело", для дітей "Промінець"
Всесвіт ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Блока, ім. О.Герцена, ім. Махтумкулі, ім. В.Стефаника, ім. Н.Рибака
Всесвітня література та культура в навчальних закладах України бібліотеки: ім. О.Блока, ім. Махтумкулі
Джміль бібліотеки для дітей: ім. М.Дубова, "Книжкова світлиця"
Дивослово (українська мова й література в навчальних закладах) бібліотека ім. О.Блока, ім. Махтумкулі, ім. Н.Рибака, бібліотеки для дітей: "Промінець"
Дім, сад, город ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Блока, ім. О.Герцена, ім. Махтумкулі, ім. В.Стефаника, ім. Н.Рибака, "Джерело", бібліотека для дітей ім. М.Дубова
Дніпро ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Герцена, ім. Махтумкулі, "Джерело"
Добрые советы ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Герцена, ім. В.Стефаника, "Джерело", бібліотека для дітей "Книжкова світлиця"
Дошкільне виховання бібліотека ім. Махтумкулі, бібліотеки для дітей: ім. М.Дубова, "Книжкова світлиця", "Промінець"
Единственная ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Блока, ім. О.Герцена, ім. Махтумкулі, ім. В.Стефаника, ім. Н.Рибака, "Джерело"
Жасмин бібліотеки для дітей: ім. М.Дубова, "Промінець"
"Женский" журнал для тех, кто хочет жить счастливо! ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Блока, ім. О.Герцена, ім. В.Стефаника, ім. Н.Рибака
Жінка бібліотека "Джерело"
Загадки природы и Вселенной ЦРБ "Свічадо", бібліотекаім. О.Блока
Квіти України бібліотека ім. В.Стефаника
Київ ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Блока, ім. В.Стефаника, "Джерело"
Колесо жизни ЦРБ "Свічадо"
Колосок ЦРБ "Свічадо", бібліотека ім. О.Герцена
Корреспондент ("Форбс.Украина" комп.) ЦРБ "Свічадо", бібліотека ім. Н.Рибака
Лиза ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Блока, ім. В.Стефаника, "Джерело", бібліотеки для дітей: ім. М.Дубова, "Промінець"
Личности бібліотека ім. Махтумкулі
Маленька фея та сім гномів бібліотека "Джерело", бібліотеки для дітей: ім. М.Дубова, "Книжкова світлиця", "Промінець"
Малятко бібліотека ім. В.Стефаника, бібліотеки для дітей: ім. М.Дубова, "Книжкова світлиця", "Промінець"
Міжнародний туризм ЦРБ "Свічадо"
Наука и техника ЦРБ "Свічадо"
Неведомый мир ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Блока, ім. О.Герцена
Огородник ЦРБ "Свічадо"
Однокласник бібліотека "Джерело", бібліотеки для дітей: ім. М.Дубова, "Книжкова світлиця", "Промінець"
Офіційний вісник України (друкована версія) ЦРБ "Свічадо"
"Пізнайко від 6" - дитячий журнал бібліотеки: ім. В.Стефаника, "Джерело", бібліотеки для дітей: ім. М.Дубова, "Книжкова світлиця", "Промінець"
Пожежна та техногенна безпека ЦРБ "Свічадо"
Початкова школа бібліотека для дітей "Книжкова світлиця"
Світ дитини бібліотеки: ім. В.Стефаника, "Джерело", бібліотеки для дітей: ім. М.Дубова, "Книжкова світлиця"
Україна. За рулем ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Блока, ім. О.Герцена, ім. Н.Рибака, "Джерело"
Умійко бібліотеки для дітей: ім. М.Дубова, "Книжкова світлиця"
Шкільний світ бібліотека ім. В.Стефаника, бібліотека для дітей "Промінець"
Юная леди бібліотеки для дітей: ім. М.Дубова, "Книжкова світлиця", "Промінець"
Яблунька бібліотека ім. В.Стефаника, бібліотеки для дітей: ім. М.Дубова, "Книжкова світлиця", "Промінець"

Завантажити зведену картотеку періодичних видань бібліотек ЦБС "Свічадо" (На І півр. 2016 р.)

 
 • Інтерв'ю з завідуючою бібліотеки "Джерело" Тетяною Кравченко. - 2020. -10.12.

Дивитися ефір

 • На Святошино створять новий сквер // Вечірній Київ. - 2020. - 24.07.

Читати статтю

 • Робота бібліотек ЦБС "Свічадо" в умовах послаблення карантину. ТРК Київ - "Ранок на карантині". Ефір від 19.05.2020.

Дивитися ефір

 • Ранок по-київські,ефір від 17.02.2020. Оновлена  Центральна районна бібліотека ЦБС "Свічадо". Екскурсію бібліотекою провела начальниця відділу культури та охорони культурної спадщини Святошинської РДА Трусова І.В.Вмикайте одразу на 1:26:40

Дивитися ефір

 • У Святошинському районі відкрилася оновлена бібліотека// Вечірній Київ.- 2020.- 13.02 

Читати статтю

 • Почала працювати в тестовому режимі ЦРБ ЦБС «СВІЧАДО»//  Наше Святошино,- 2019.- 29.12

Читати статтю 

 • Перший національний канал, "Віра. Надія. Любов", "Бібліотеки в часи кризи", ефір від 11.09.2015

Дивитися відео

 • Еспресо ТВ, "Патруль", ефір від 5.03.2016. Проект "Моя нова поліція" : зустріч поліцейських з учням 4-А класу середньої загальноосвітньої школи № 222 у Центральній районній бібліотеці ЦБС "Свічадо"

Дивитися відео

 • Кравченко , Т. Шляхом народної шани / Тетяна Кравченко // Слово Просвіти.- 2016.- 17 - 23 березня( №11).- С .7. - Відомості доступні з Інтернету

Читати статтю

 • Знаменський, В. У Святошині тривають заходи в рамках Всеукраїнського тижня права/ Віталій Знаменський // Хрещатик.- 2016.- 9 грудня (№ 134).- С.16.

Читати статтю

 • Вертикальний сад, 3-D кінотеатр та арт-терапія: столичні бібліотеки змінюють формат// Хрещатик. - 2017. - 16 червня (№63)

Читати статтю

Читацьке об’єднання «50+»

Обєднання активних, талановитих жінок і чоловіків, що ведуть здоровий спосіб життя і використовують свій час з метою цікавого та змістовного дозвілля. «50+» працює на добровільній основі за чітко визначеним планом роботи. Учасниками може бути кожен, хто відчуває потребу у спілкуванні.

Розклад засідань потрібно уточнювати в бібліотеці за тел: 405-10-10.

Читацьке об'єднання «Розвитку та опанування основ комп’ютеної грамотності та основ роботи в мережі Internet для користувачів старшого віку»

Основні завдання читацького об’єднання:

 1. формування інформаційної культури користувача;
 2. формування уявлення користувача про яскравий світ нової інформації, який він відкривається із знайомства з комп’ютером;
 3. навчання основним прийомам роботи з текстовим редактором;
 4. знайомство з мережею Інтернет (пошук потрібної інформації, створення власної поштової скриньки для спілкування з друзями та рідними, соціальні мережі та ін.)

Клуб за інтересами здійснює свою діяльність на безоплатній основі.

Розклад занять потрібно уточнювати в бібліотеці за тел.: 405-10-10, або 274-34-35.

Клуб "Рух - це життя"

Основні завдання клубу - просування читання літератури щодо здорового способу життя, а також залучення максимального інтересу до даної теми, активізація підлітків до занять фізичною культурою, досягнення цілісності і гармонії - як з собою, так і з навколишнім світом через вивчення літератури щодо здорового способу життя.

В результаті наших занять Ви зможете:

 • Познайомитися з літературою про здоровий спосіб життя;
 • Проявити інтерес до занять фізичною культурою;
 • Вивчити суглобову оздоровчу гімнастику (розминку);
 • Вивчити дихальну гімнастику (для підвищення рівня енергії в організмі, підготовки організму, легенів і серця до заняття);
 • Вивчити комплекси статичних вправ і вправи на рівновагу і розтяжку;
 • Оволодіти прийомами релаксації;
 • Знімати стрес;
 • Досягти цілісності і гармонії з собою і з навколишнім світом

Заняття проходять з урахуванням теоретичних (вивчення літератури по ЗСЖ) і практичних (показ і відпрацювання основних методів і прийомів) основ. Це дозволяє в клубі реалізовувати отримані знання і вміння на практиці, знімати стрес, динамічно зміцнювати здоров'я, освоювати нові знання.

Розклад занять потрібно уточнювати в бібліотеці за тел.: 274-34-35.

Студія англійської мови "Хеппі"

Основні завдання студії - розширення літературного кругозору дітей і підлітків, розвиток інтересу до культури іншої країни через вивчення мови і літературної спадщини.

В результаті наших занять Ви зможете:

 • Сформувати первинні навички спілкування іноземною мовою;
 • Створити позитивну установку на подальше вивчення іноземних мов;
 • Сформувати навички міжособистісного спілкування;
 • Розвинути діалогічну і монологічну усну та письмову мову, комунікативні вміння.

Заняття проходять в комунікативному (навчання через ситуації і гру) і традиційному (лексико-граматичному) методі навчання.

Розклад занять потрібно уточнювати в бібліотеці за тел.: 274-34-35.

Шановні користувачі бібліотеки!

Послуга «Оn-line продовження» дозволяє продовжити термін користування книг (журналів) з фонду бібліотеки ЦРБ ЦБС "Свічадо" (бул. Р.Роллана 13-в) не відвідуючи бібліотеку. Послуга надається читачам бібліотеки, які не мають заборгованості. Продовжити термін користування книгами (журналами) можливо на один місяць (якщо на них немає підвищеного попиту з боку інших читачів). Відправляти запит на продовження книг (журналів) можна в будь-який час. Заявки, що надійшли в неробочий час бібліотеки, будуть виконані на наступний день. Термін повернення документів вважається продовженим, коли ви отримали від бібліотеки відповідне підтвердження на ваш e-mail.

Довідки за телефоном: 098-432-41-66

Заповнюючи форму, обов'язково вкажіть свої прізвище, ім'я та по батькові (повністю), а в тексті повідомлення - автора і назву книг або журналів, які бажаєте продовжити.

*- Поля обов'язкові до заповнення.

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

Періодичні видання, з якими ви можете ознайомитись у  ЦБС "Свічадо"
І півріччя 2017 рік

 

НазваУ якій бібліотеці є
Газети
Аviso ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Блока, "Джерело"
Аviso plus бібліотека ім. О.Герцена
Аргументы и факты в Украине (комплект) ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Блока, ім. О.Герцена, ім. Махтумкулі
Бульвар Гордона ЦРБ "Свічадо", бібліотека ім. О.Герцена, ім. В.Стефаника, ім. Н.Рибака
Велика дитяча газета Бібліотеки ім. М.Дубова, "Книжкова світлиця", "Промінець"
Вечірній Київ ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Герцена, ім. Махтумкулі, ім. В.Стефаника, "Джерело"
Газета по-українськи ЦРБ "Свічадо", бібліотека ім. В.Стефаника
Голос України ЦРБ "Свічадо", бібліотека ім. О.Блока
День Бібліотека ім. Махтумкулі
Журавлик Бібліотека для дітей "Книжкова світлиця"
Загадки истории Бібліотека ім. О.Блока
Здоровий образ життя (ЗОЖ) ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Блока, ім. В.Стефаника, бібліотека для дітей ім. М.Дубова
Здоров’я і довголіття ЦРБ "Свічадо", бібліотека ім. В.Стефаника
Интересная газета в Украине. Исцеление ЦРБ "Свічадо"
Истинное здоровье ЦРБ "Свічадо"
Інформаційно-аналітичний тижневик "Дзеркало тижня. Україна" Бібліотека ім. Махтумкулі
Колосок Бібліотеки: ім. М.Дубова, "Промінець"
КП В Украине ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Блока, ім. О.Герцена ім. Махтумкулі, ім. В.Стефаника
Літературна Україна Бібліотека ім. О.Блока, "Джерело"
Молодь України Бібліотека ім. Н.Рибака
Народний доктор ЦРБ "Свічадо"
Пенсійна газета Бібліотека ім. О.Блока
Пенсійний кур’єр ЦРБ "Свічадо", бібліотека ім. Махтумкулі
Позакласний час ЦРБ "Свічадо", бібліотека ім. О.Герцена, бібліотеки для дітей ім. М.Дубова, "Книжкова світлиця", "Промінець"
Порадниця ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Блока, ім. О. Герцена, ім. Махтумкулі, ім. В.Стефаника, ім. Н.Рибака, "Джерело"; бібліотеки для дітей: ім. М.Дубова, "Книжкова світлиця", "Промінець"
Пропоную роботу ЦРБ "Свічадо"
Розкажіть онуку Бібліотеки: ім. В.Стефаника, "Джерело", бібліотеки для дітей: ім. М.Дубова, "Книжкова світлиця", "Промінець"
Сегодня. Киевский выпуск ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Блока, ім. О.Герцена, ім. Махтумкулі, ім. В.Стефаника, ім. Н.Рибака, "Джерело"
Сімейна газета Бібліотека "Джерело", бібліотеки для дітей: ім. М.Дубова, "Книжкова світлиця", "Промінець"
Слово Просвіти Бібліотека "Джерело"
Україна молода Бібліотека ім. О.Блока
Українське слово Бібліотека "Джерело"
Урядовий кур’єр ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Герцена, ім. Махтумкулі, ім. В.Стефаника, ім. Н.Рибака
Факты и комментарии ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Блока, ім. О.Герцена, ім. Махтумкулі, ім. В.Стефаника, ім. Н.Рибака, "Джерело"
Хрещатик (газета КМР) ЦРБ "Свічадо", бібліотека ім. Махтумкулі
Шкільний світ Бібліотеки для дітей: "Книжкова світлиця", "Промінець"
Юннат Бібліотеки для дітей "Книжкова світлиця", "Промінець"
   
Журнали
Академія саморобкіна Бібліотека для дітей ім. М.Дубова
Академія юного моделіста Бібліотека для дітей "Промінець"
Ангелятко Бібліотеки для дітей ім. М.Дубова, "Книжкова світлиця"
Ангеляткова наука Бібліотека для дітей "Книжкова світлиця"
Барвінок Бібліотеки: ім. В.Стефаника, "Джерело", бібліотеки для дітей: ім. М.Дубова, "Книжкова світлиця", "Промінець"
Бібліотека "Дім, сад, город" ЦРБ "Свічадо"
Бібліотекознавство. Бібліотечка голови профспілкового комітету ЦРБ "Свічадо"
Библиотечка газета "Бабушка" ЦРБ "Свічадо"
Богдан Бібліотеки для дітей ім. М.Дубова, "Книжкова світлиця", "Промінець"
Burda (Бурда) ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Блока, ім. О.Герцена, ім. Махтумкулі, ім. В.Стефаника, ім. Н.Рибака, "Джерело"
Ведмедик Баррі Бібліотека для дітей "Промінець"
Весела малеча Бібліотека для дітей "Промінець"
Весела перерва - Jolly Break! Бібліотека "Джерело", бібліотека для дітей ім. М.Дубова
Веселий саморобкін Бібліотека ім. М.Дубова
Веселі саморобки Бібліотеки для дітей: "Книжкова світлиця", "Промінець", бібліотека "Джерело"
Вишивка "Diana" плюс Бібліотека для дітей "Промінець"
Viva! Україна ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Блока, ім. О.Герцена, ім. Махтумкулі, ім. В.Стефаника, ім. Н.Рибака, бібліотеки для дітей ім. М.Дубова, "Промінець"
Власть денег Бібліотеки: ім. О.Герцена, ім. Махтумкулі
Вокруг света ЦРБ "Свічадо", бібліотека ім. О.Блока, ім. О.Герцена, ім. Махтумкулі, ім. В.Стефаника, ім. Н.Рибака, "Джерело", бібліотека для дітей "Промінець"
Все о рукоделии ЦРБ "Свічадо"
Вселенная, пространства, время ЦРБ "Свічадо"
Всесвіт ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Блока, ім. О.Герцена, ім. Махтумкулі, ім. В.стефаника, ім. Н.Рибака, "Джерело"
Всеукраинский журнал здоровье ЦРБ "Свічадо"
Вишиванка Бібліотека "Джерело"
Голоси Європи ЦРБ "Свічадо"
Джміль Бібліотека "Джерело", бібліотеки для дітей ім. М.Дубова, "Промінець"
Дивослово Бібліотека ім. Махтумкулі, ім. Н.Рибака
Diana ЦРБ "Свічадо", бібліотека для дітей "Книжкова світлиця"
Дім, сад, город ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Блока, ім. О.Герцена, ім. Махтумкулі, ім. В.Стефаника, ім. Н.Рибака, "Джерело", бібліотека для дітей ім. М.Дубова
Дніпро ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Блока,  ім. Махтумкулі, "Джерело"
Добрые советы ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Герцена, ім. В.Стефаника, "Джерело"
Домашний доктор (Добрые советы) ЦРБ "Свічадо"
Домовичок Бібліотеки для дітей: "Книжкова світлиця", "Промінець"
Дошкільне виховання Бібліотеки для дітей: ім. М.Дубова, "Книжкова світлиця", "Промінець"
Единственная ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Блока, ім. О.Герцена, ім. Махтумкулі, ім. В.Стефаника, ім. Н.Рибака, "Джерело"
Жасмин Бібліотеки ім. В.Стефаника, "Джерело", бібліотеки для дітей ім. М.Дубова, "Книжкова світлиця"
"Женский" журнал для тех, кто хочет жить счастливо! ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Блока, ім. О.Герцена, ім. В.Стефаника
Женский журнал "Подружка" ЦРБ "Свічадо", бібліотека ім. Н.Рибака; бібліотеки для дітей ім. М.Дубова, "Книжкова світлиця", "Промінець"
Жінка Бібліотеки: ім. О.Блока, ім. О. Герцена, ім. Махтумкулі, ім. В.Стефаника
Загадки природы и Вселенной ЦРБ "Свічадо"
ЗІН Бібліотека для дітей "Промінець"
Знайка ЦРБ "Свічадо"
Зоодруг ЦРБ "Свічадо", бібліотека для дітей ім. М.Дубова
Карамельки Бібліотеки для дітей ім. М.Дубова, "Книжкова світлиця", "Промінець"
Квіти України ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. Махтумкулі, ім. В.Стефаника, "Джерело"; бібліотека для дітей ім. М.Дубова
Київ ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Блока, ім. В.Стефаника, "Джерело"
Колесо жизни ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Блока, ім. О. Герцена, ім. Махтумкулі, ім. Н.Рибака
Колосок ЦРБ "Свічадо", бібліотека "Джерело"; бібліотеки для дітей ім. М.Дубова, "Книжкова світлиця", "Промінець"
Корреспондент ("Форбс.Украина" комп.) ЦРБ "Свічадо", бібліотеки ім. О.Герцена, ім. Махтумкулі, ім. Н.Рибака
Країна ЦРБ "Свічадо", бібліотеки ім. О.Блока, ім. О.Герцена, ім. Махтумкулі
Країна знань ЦРБ "Свічадо", бібліотеки для дітей: ім. М.Дубова, "Книжкова світлиця", "Промінець"
Країна історій Бібліотеки для дітей: "Книжкова світлиця", "Промінець"
Куля Бібліотека для дітей "Книжкова світлиця"
Лечимся вместе ЦРБ "Свічадо"
Лиза ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Герцена, ім. В.Стефаника, ім. Н. Рибака; бібліотеки для дітей: ім. М.Дубова, "Книжкова світлиця", "Промінець"
Лиза. Мой ребенок ЦРБ "Свічадо", бібліотека ім. В.Стефаника
Личности Бібліотеки: ім. О.Герцена, ім. Махтумкулі, ім. В.Стефаника
Маленька фея та сім гномів Бібліотеки для дітей: ім. М.Дубова, "Книжкова світлиця", "Промінець"
Маленький розумник Бібліотека для дітей "Книжкова світлиця"
Малюк Котя Бібліотека для дітей "Книжкова світлиця"
Малятко Бібліотека ім. В.Стефаника; бібліотеки для дітей: ім. М.Дубова, "Книжкова світлиця", "Промінець"
Міжнародний туризм ЦРБ "Свічадо", бібліотека ім. О. Блока
Моє хобі Бібліотеки для дітей "Книжкова світлиця", "Промінець"
Мой прекрасный сад ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Блока, ім. В.Стефаника
Молодість, краса, здоров’я ЦРБ "Свічадо", бібліотека ім. Н.Рибака
Натали ЦРБ "Свічадо"
Наука и техника ЦРБ "Свічадо"; бібліотеки: ім. О. Блока, ім. О.Герцена, ім. Махтумкулі
Неведомый мир ЦРБ "Свічадо"; бібліотеки: ім. О.Блока, ім. О.Герцена, ім. В.Стефаника, ім. Н.Рибака
Огородник ЦРБ "Свічадо"
Однокласник Бібліотека "Джерело", бібліотеки для дітей: ім. М.Дубова, "Книжкова світлиця", "Промінець"
Отдохни ЦРБ "Свічадо", бібліотеки: ім. О.Блока, ім. О.Герцена, ім. В.Стефаника, ім. Н.Рибака
Офіційний вісник України (друкована версія) ЦРБ "Свічадо"
Паросток Бібліотека для дітей "Промінець"
Перець. Весела республіка ЦРБ "Свічадо", бібліотека "Джерело", бібліотека для дітей "Книжкова світлиця"
"Пізнайко від 6" - дитячий журнал Бібліотека "Джерело", бібліотеки для дітей: ім. М.Дубова, "Книжкова світлиця", "Промінець"
Пожежна та техногенна безпека ЦРБ "Свічадо"
Полина ЦРБ "Свічадо"; бібліотеки: ім. О.Герцена, ім. В.Стефаника, бібліотека для дітей ім. М.Дубова
Початкова школа Бібліотека для дітей "Книжкова світлиця"
Профессор Крейд Бібліотеки для дітей ім. М.Дубова, "Книжкова світлиця", "Промінець"
Світ дитини Бібліотеки: ім. В.Стефаника, "Джерело"; бібліотеки для дітей ім. М.Дубова, "Книжкова світлиця", "Промінець"
Смайлик (Львів) Бібліотека "Джерело", бібліотеки для дітей ім. М.Дубова, "Книжкова світлиця", "Промінець"
Сучасна освіта Бібліотека ім. Н.Рибака
Твое здоровье! ЦРБ "Свічадо"
Україна. За рулем ЦРБ "Свічадо"; бібліотеки: ім. О.Блока, ім. О.Герцена, ім. Н.Рибака
Українська вишивка Бібліотека для дітей "Книжкова світлиця"
Український тиждень ЦРБ "Свічадо"
Український туризм Бібілотека ім. Н.Рибака
Умійко Бібліотека "Джерело"; бібліотеки для дітей: ім. М.Дубова, "Книжкова світлиця", "Промінець"
Уютная квартира ЦРБ "Свічадо"
Фома в Україні ЦРБ "Свічадо"
Forbes ЦРБ "Свічадо"; бібліотека ім. О.Герцена
Целитель + Бібліотека "Джерело"
Чарівна принцеса Бібліотека для дітей "Промінець"
Шкільна бібліотека ЦРБ "Свічадо"; бібліотеки для дітей ім. М.Дубова, "Промінець"
Школа монстрів Бібліотека для дітей "Книжкова світлиця"
Юная леди Бібліотека "Джерело"; бібліотеки для дітей: ім. М.Дубова, "Книжкова світлиця", "Промінець"
Юний моделіст - конструктор Бібліотека "Джерело"; бібліотек для дітей: ім. М.Дубова, "Книжкова світлиця", "Промінець"
Яблунька ЦРБ "Свічадо"; бібліотеки: ім. В.Стефаника, "Джерело"; бібліотеки для дітей: ім. М.Дубова, "Книжкова світлиця", "Промінець"

Завантажити зведену картотеку періодичних видань бібліотек ЦБС "Свічадо" (На І півр. 2017 р.)

Топ-лист книг абонементу ЦРБ ЦБС "Свічадо"

 

Українська література

Василь Шкляр "Чорний ворон"

Сергій Жадан "Ворошиловград"

Люко Дашвар "РАЙ.Центр", "Биті є." (трилогія)

Світлана Поваляєва "Замість крові"

Андрій Курков "Львівська гастроль Джимі Хендрікса" 
 
Зарубіжна література

Сидни Шелдон "Утро, день, ночь", "Расколотые сны"

Джек Лондон "Маленькая хозяйка большого дома"

Даниэлла Стил "Старые письма"

Василь Быков "Альпийская баллада"

Екатерина Вильмонт "Путешествие оптимистки или все..." 
 
Вибір молоді

Мішель Уєльбек "Карта і територія"

Ричард Бах "Мост через вечность", "Биплан"

Паоло Коєльо "И в день седьмой..." (трилогия)

Стивен Кинг "Керри", "Зеленая миля" 
 
МБА, ВСО

Дина Рубина "Русская канарейка"

Борис Соколов "Красный колосс"

Андрій Кокотюха "Таємне джерело", "Нейтральна територія" 
 

Дорогі колеги! Як часто ви перевіряєте лінії ймовірностей долі, перш ніж почати ту чи іншу справу? Для того щоб зрозуміти, наскільки наші дії є правильними, більшість з нас перед тим, як прийняти важливе рішення, неодмінно читають гороскоп. Ну, а в разі якщо щось не виходить, тоді все легко списати на гороскоп.

Гороскоп використовують, щоб передбачити майбутні події. Він допомагає знаходити рішення з ситуацій, що складаються, а ще радить, як краще вчинити і попереджає про загрози, які на нас насуваються.

Пропонуємо позитивний бібліотечний варіант!

До того ж ми пам'ятаємо, що з нами завжди кращий засіб від стресу – книги!

Так що ж нас чекає в 2016 році?

2016 рік пройде під заступництвом Вогненної Мавпи – активної, неординарної, рішучої тварини. Вогняна Мавпа завжди прагне до кардинальних, практично різких змін, адже загрузання в минулому ніколи не приносить користі. Господиня 2016 року неодмінно допоможе всім тим, хто сумнівається в собі, прийняти мудре, вірне рішення. Зрозуміло, не всі зміни здійсняться легко, проте у результаті більша їх частина принесе спокій і відмінний настрій.

Кожен в цьому році отримає довгоочікуваний шанс втілити власні таланти, і вкрай важливо скористатися такою можливістю по максимуму. Відкрийтесь оточуючим людям, припиніть думати про рутині і ні за яких обставин не бійтеся здаватися надто епатажним. Тих, хто дослухається до цієї поради, в 2016 році чекає заслужений сюрприз. Тільки креативні рішення допоможуть вирішити проблеми цього року. Старі перевірені методи перестануть працювати і приносити плоди. При цьому зірки всім дають одну рекомендацію: проявляйте ініціативу, не дозволяйте собі лінуватися і підвищуйте власну кваліфікацію. Не упускайте можливість вчитися чомусь новому, поглиблювати вже набуті знання, не забувайте, що Мавпа – це знак інтелекту і вона візьме під своє заступництво всіх, хто не втомлюється вчитися. Впродовж всього року різні подорожі будуть приносити виключно позитив. Величезні перспективи в цьому році з'являться у тих, хто працює в інтелектуальній сфері. Шлях до бажаного успіху, швидше за все, виявиться непростим, однак найбільш цілеспрямовані будуть по-справжньому винагороджені. Найбільш уважних і активних в рік Вогненної Мавпи очікують кар'єрне зростання, суттєві премії і надбавка до зарплати.

 


 • "Бібліотека в режимі онлайн. На пульсі часу" +

  qwd

     20 серпня 2020 року в бібліотеці ЦРБ ЦБС "Свічадо" відбувся семінар для співробітників бібліотек ЦБС щодо роботи в умовах карантину.

     "Бібліотека в режимі онлайн. На пульсі часу" методичний вебогляд був представлений провідним методистом ЦБС «Свічадо» Манятіной О.В. У своїй роботі методист детально розглянула методи, засоби і нові форми роботи в

  Читати далі
 • «Молодіжний простір: середовище для спілкування, особистісного розвитку, творчості та активного дозвілля» +

  33292   Імідж бібліотеки залежить від розуміння бібліотекарями своєї ролі в житті суспільства.   Сьогодні бібліотеки стали центрами громад, а бібліотекарі – фахівцями, які великою   мірою визначають освітній, культурний рівень знань у столітті електронних комунікацій. Тому бібліотечна практика постійно потребує зростання професійної кваліфікації бібліотекарів.

     З метою цільового навчання працівників бібліотек Централізованої бібліотечної системи

  Читати далі
 • Прес-реліз у системі PR-технологій сучасної бібліотеки. +

  29285    З метою підвищення освітньо-кваліфікаційного рівня працівників Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» та їх творчого зростання  провідними фахівцями бібліотечної галузі відділу культури та охорони культурної спадщини проведено семінар-практикум -  «Прес-реліз в системі PR-технологій сучасної бібліотеки».

     З доповідями «Сучасна концепція прес-релізу» та  «Позиціонування бібліотеки у соціальних мережах» на семінарі виступили провідний

  Читати далі
 • «Професійні хитрощі бібліотечного портфоліо» від провідного методиста ЦБС «Свічадо» +

  999     За роки діяльності Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» відділу культури та   охорони культурної спадщини створено систему підвищення кваліфікації бібліотечних   працівників, адже престиж бібліотечної професії і бібліотеки в цілому багато в чому   залежить  від рівня професійної майстерності співробітників.

      Пріоритетом в організації  вказаного напряму роботи  є залучення   в   систему 

  Читати далі
 • «Особливості розробки, дизайну та популяризації книжкової виставки» +

  20170302 122829 Нещодавно у Центральній районній бібліотеці ЦБС «Свічадо» завершив роботу семінар з підвищення кваліфікації бібліотечних працівників Централізованої бібліотечної системи Святошинського району. Темою вдосконалення професійних знань стала одна з найпопулярніших форм популяризації документних фондів бібліотек – книжкова виставка: особливості розробки, актуалізація теми, інформаційного формату та дизайну.

  Під час навчань провідний методист ЦБС «Свічадо»

  Читати далі
 • «Публічна бібліотека: модернізація діяльності в контексті часу» +

  20161110_111608 В читальному залі Центральної районної бібліотеки ЦБС «Свічадо» (бульвар Р.Роллана 13-в) відбувся семінар «Публічна бібліотека: модернізація діяльності в контексті часу» . В семінарі брали участь завідувачі бібліотеками та провідні спеціалісти ЦБС «Свічадо».

  Відкрила зустріч директор ЦБС «Свічадо» Валентина Тімашова. В своєму виступі вона підкреслила, що сучасна бібліотека потребує нового підходу до

  Читати далі
 • «Сучасні підходи до інформаційно-бібліографічного обслуговування» +

  45345 3 25 лютого 2016 р. в читальному залі центральної бібліотеки ЦРБ ЦБС «Свічадо» (бульвар Р.Роллана 13-в) відбувся семінар-практикум «Сучасні підходи до інформаційно-бібліографічного обслуговування». В семінарі брали участь бібліографи ЦБС, працівники ЦРБ «Свічадо».

  Відкриваючи семінар, директор В.М.Тімашова проінформувала присутніх, що модернізація змісту діяльності бібліографічної служби відбувається за такими пріоритетними напрямками: якісне формування

  Читати далі
 • 1

У цьому розділі розміщені матеріали, присвячені бібліотечній професії, сучасним українським фахівцям бібліотечної справи.

 

Кодекс етики бібліотекаря України«Імідж бібліотекаря: стиль спілкування, діагностика особистих якостей та їх вдосконалення»Відомі особистості – бібліотекарі
etika 131109 or 70479419

*Щоб розпочати читати натисніть на потрібну картинку.

bibl sots

Організація та проведення бібліотеками соціологічних досліджень набуває важливого значення як ефективна соціокомунікаційна технологія вивчення інформаційних потреб користувачів, визначення рівня їх задоволеності якістю бібліотечних послуг.

З метою вивчення Вашої думки щодо діяльності Інтернет - центру, послуг які надаються у центральній районній бібліотеці «Свічадо», просимо взяти участь у соціологічному дослідженні.


«Інтернет-послуги. Потреби користувачів та сутність їх задоволення»
"Бібліотечний вернісаж"

methodІнформаційний простір методичної служби забезпечує інформаційну підтримку бібліотечного фахівця і створює сприятливі умови для формування його інформаційної компетентності та інформаційної культури.

Сподіваємось, що інформація, викладена в розділу «Методичні матеріали» допоможе Вам в практичній роботі, та підвищить Ваш фаховий рівень.

Пріоритетним напрямом методичної роботи є створення нових інформаційних продуктів. Пропонуємо вам електронні версії видань бібліотеки:

 

 

2020 рік
2019 рік
2018 рік

Організація спеціального простору дитинства в бібліотеці і поза бібліотекою - методично-практичні рекомендації

Я маю право! - інформаційно-методичні рекомендації

2017 рік
2016 рік

ukraine meth «Усе моє, все зветься Україна»: методичні рекомендації щодо організації національно-патріотичного виховання дітей та молоді у публічній бібліотеці.

 

 

 


action "Акція – як засіб залучення до читання та підвищення іміджу бібліотек": рекомендовані форми, назви, засоби реклами

 

 

 


porady lib«Бібліотекар на годину»: поради методиста щодо проведення акції до Всеукраїнського дня бібліотек

 

 

 


fandreiz"Фандрейзинг як джерело додаткового фінансування бібліотек": методичні поради

 

 

 

 

faq hOME

Шановні колеги!

В цьому розділі можна поставити фахові питання та отримати консультації методиста з різних напрямків бібліотечної справи.

Консультації методиста

PR-ДІЯЛЬНІСТЬ ПУБЛІЧНИХ БІБЛІОТЕК Скачати у форматі PDF

Використано електронний ресурс Роменської центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича

Інформаційно-аналітичні матеріали

Інформаційно-аналітичні огляди

Корисні ресурси на допомогу внутрішньо переміщенним особам (ВПО) - інформаційні матеріали

Яка бібліотека вам потрібна? - соціологічне дослідженян молодіжної аудиторії

Вивчення інтересів дітей - шлях до покращення роботи бібліотек - аналітичний портрет діяльності бібліотек, що обслуговують дітей за 2017 рік

Соціологічне дослідження в ЦБС «Свічадо» «Інтернет-послуги. Потреби користувачів та сутність їх задоволення»

 

6b8658Модернізація бібліотечної діяльності потребує від бібліотекарів-практиків постійного удосконалення їх професійного рівня. Серед традиційних форм підвищення кваліфікації найбільш популярними залишаються випробувані багаторічною практикою і дещо модернізовані та наповнені новим змістом семінари (семінари-практикуми, семінари-наради, семінари-тренінги). Популярності набувають творчі лабораторії, майстер-класи, стендові презентації, Дні професійного спілкування. Можливості цих форм навчання дуже великі. Вони дозволяють фантазувати, вносити нове в методику їх проведення.


 

Семінари
 • "Бібліотека в режимі онлайн. На пульсі часу" +

  qwd

     20 серпня 2020 року в бібліотеці ЦРБ ЦБС "Свічадо" відбувся семінар для співробітників бібліотек ЦБС щодо роботи в умовах карантину.

     "Бібліотека в режимі онлайн. На пульсі часу" методичний вебогляд був представлений провідним методистом ЦБС «Свічадо» Манятіной О.В. У своїй роботі методист детально розглянула методи, засоби і нові форми роботи в

  Читати далі
 • «Молодіжний простір: середовище для спілкування, особистісного розвитку, творчості та активного дозвілля» +

  33292   Імідж бібліотеки залежить від розуміння бібліотекарями своєї ролі в житті суспільства.   Сьогодні бібліотеки стали центрами громад, а бібліотекарі – фахівцями, які великою   мірою визначають освітній, культурний рівень знань у столітті електронних комунікацій. Тому бібліотечна практика постійно потребує зростання професійної кваліфікації бібліотекарів.

     З метою цільового навчання працівників бібліотек Централізованої бібліотечної системи

  Читати далі
 • Прес-реліз у системі PR-технологій сучасної бібліотеки. +

  29285    З метою підвищення освітньо-кваліфікаційного рівня працівників Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» та їх творчого зростання  провідними фахівцями бібліотечної галузі відділу культури та охорони культурної спадщини проведено семінар-практикум -  «Прес-реліз в системі PR-технологій сучасної бібліотеки».

     З доповідями «Сучасна концепція прес-релізу» та  «Позиціонування бібліотеки у соціальних мережах» на семінарі виступили провідний

  Читати далі
 • «Професійні хитрощі бібліотечного портфоліо» від провідного методиста ЦБС «Свічадо» +

  999     За роки діяльності Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» відділу культури та   охорони культурної спадщини створено систему підвищення кваліфікації бібліотечних   працівників, адже престиж бібліотечної професії і бібліотеки в цілому багато в чому   залежить  від рівня професійної майстерності співробітників.

      Пріоритетом в організації  вказаного напряму роботи  є залучення   в   систему 

  Читати далі
 • «Особливості розробки, дизайну та популяризації книжкової виставки» +

  20170302 122829 Нещодавно у Центральній районній бібліотеці ЦБС «Свічадо» завершив роботу семінар з підвищення кваліфікації бібліотечних працівників Централізованої бібліотечної системи Святошинського району. Темою вдосконалення професійних знань стала одна з найпопулярніших форм популяризації документних фондів бібліотек – книжкова виставка: особливості розробки, актуалізація теми, інформаційного формату та дизайну.

  Під час навчань провідний методист ЦБС «Свічадо»

  Читати далі
 • «Публічна бібліотека: модернізація діяльності в контексті часу» +

  20161110_111608 В читальному залі Центральної районної бібліотеки ЦБС «Свічадо» (бульвар Р.Роллана 13-в) відбувся семінар «Публічна бібліотека: модернізація діяльності в контексті часу» . В семінарі брали участь завідувачі бібліотеками та провідні спеціалісти ЦБС «Свічадо».

  Відкрила зустріч директор ЦБС «Свічадо» Валентина Тімашова. В своєму виступі вона підкреслила, що сучасна бібліотека потребує нового підходу до

  Читати далі
 • «Сучасні підходи до інформаційно-бібліографічного обслуговування» +

  45345 3 25 лютого 2016 р. в читальному залі центральної бібліотеки ЦРБ ЦБС «Свічадо» (бульвар Р.Роллана 13-в) відбувся семінар-практикум «Сучасні підходи до інформаційно-бібліографічного обслуговування». В семінарі брали участь бібліографи ЦБС, працівники ЦРБ «Свічадо».

  Відкриваючи семінар, директор В.М.Тімашова проінформувала присутніх, що модернізація змісту діяльності бібліографічної служби відбувається за такими пріоритетними напрямками: якісне формування

  Читати далі
 • 1
 
Презентації

1069698Сайт «Бібліотечному фахівцю» розрахований на фахівців публічних бібліотек України.

Супроводом сайту займається відділ наукового аналізу та розвитку бібліотечної справи (НАРБС) ДЗ "Національна парламентська бібліотека України" (ДЗ НПБУ). Розділ сайту «Офіційна інформація» містить закони, постанови, укази, стандарти, інструкції в галузі бібліотечної справи.

Бібліотечному фахівцю

 1. Стратегія  розвитку бібліотечної справи в Україні до 2025 року
 2. "Зупинимо пандемію: безпека і здоров'я на роботі":

my_mojem.jpg

 

Світ так швидко змінюється і ставить перед нами нові вимоги, що ми, бібліотекарі, змушені постійно навчатися, удосконалювати свої професійні знання. Адже успіх кожної бібліотеки залежить від професійної майстерності її бібліотекаря, творчого підходу до улюбленої справи, особистої зацікавленості у результатах своєї праці.

Тому розділ "Методична шафа" спрямований, перш за все, на розвиток фахової компетентності, плеканню творчого потенціалу бібліотекаря, ознайомлення з новими термінами, інноваціями в бібліотечній справі.

Електронна доставка документів (ЕДД) – платна сервісна послуга, яка надає можливість користувачам (як юридичним, так і фізичним особам) отримати електронну копію друкованого видання із фондів бібліотеки за допомогою мережі Інтернет.

Ви можете замовити:

 • копії окремих статей із журналів і збірників обсягом до 15 стор.;
 • копії окремих сторінок, фрагментів або розділів з книг обсягом до 15 стор. (замовлення на виготовлення копій рідкісних і цінних видань не приймаються);
 • копії документів, які не є об’єктами авторського права та тих, що перейшли у суспільне надбання:
 • видані органами державної влади у межах їхніх повноважень:
  • офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного характеру (закони, укази, постанови, судові рішення, державні стандарти тощо) та їх офіційні переклади;
  • повідомлення про новини дня або поточні події, що мають характер звичайної прес-інформації;
  • твори народної творчості (фольклор);
  • державні символи України, символи і знаки органів державної влади, Збройних Сил України та інших військових формувань, символи та знаки підприємств, установ і організацій;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності.

Увага! Згідно Закону України «Про авторське право й суміжні права», замовлення приймаються тільки на репрографічне відтворення і доставку окремих опублікованих статей та уривків з опублікованих письмових творів. Копіювання документів в повному обсязі НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ!

Отримані копії дозволяється використовувати лише з метою освіти, навчання і приватного дослідження.

 

Порядок замовлення та надання послуги:

Для отримання копії документа слід надіслати замовлення на електронну адресу ЦБС «Свічадо» svichado47@ukr.net, обов’язково вказавши свій e-mail. У замовленні необхідно обов’язково вказати бібліографічні відомості про документ: прізвище автора і назву документа; назву джерела, в якому опубліковано матеріал; рік видання, номер журналу, сторінки публікації.

Бібліографічні відомості про документи можна уточнити за допомогою Електронного каталогу бібліотек м.Києва, або скориставшись послугою "Віртуальна довідкова служба".

Примітка: Неправильно оформлені замовлення, в яких відсутні або нерозбірливо указані відомості, необхідні для виконання замовлення, повертаються абоненту для уточнення.

Одержавши замовлення та перевіривши у фонді наявність документа, бібліотека протягом 3-х робочих днів повідомляє про можливість виконання замовлення, його вартість і термін виконання, одночасно обумовлює технічні умови виготовлення і пересилки копії.

Протягом 2-х днів Ви маєте підтвердити своє замовлення або анулювати його.

Ласкаво просимо у Віртуальну довідково-бібліографічну службу Центральної районної бібліотеки ЦБС «Свічадо». Вам потрібна інформація? До Ваших послуг – наша віртуальна довідка.

Віртуальна довідка - це зручна додаткова можливість спілкування бібліотекаря та читача. Наша мета – зробити Ваш пошук інформації комфортним та ефективним.

Послуги Віртуальної довідково-бібліографічної служби БЕЗКОШТОВНІ! На ваші запитання відповідають фахівці довідково-бібліографічного відділу Центральної районної бібліотеки ЦБС «Свічадо».

 

Як це зробити?

Додаєте коментар, в темі листа вкажіть область (тему) питання, а в текстовому полі саме питання.

 

Основні обмеження:

Не виконуються запити, пов'язані з наданнямі нформації розважального характеру (рішення кросвордів, участь в інтелектуальних іграх, вікторинах і ін. конкурсах).

Невиконуються запити, пов'язані з наданням інформації комерційного характеру (наприклад, інформація про купівлю-продажу чого-небудь).

Не надаються відскановані тексти, електронні копії документів.

Не виконуються запити пов'язані з наданням готових рефератів, курсових, дипломних робіт або надання списків до цих робіт. Не надається інформація, що суперечить існуючому законодавству та морально-етичним нормам. Кожний запит може містити тільки одне питання.

 

Універсальні

 

mirknig

www.mirknig.com

"Мир книг" - є найбільшим книжковим сайтом. Тут представлено більше 150000 книг і журналів. Щодня сайт поповнюється на 300 нових публікацій. Окремо розділені книги, журнали і аудіокниги. Мінімальна кількість реклами. Для скачування більшості матеріалів з сайту реєстрація не потрібна.


all ebooks

www.all-ebooks.com

Крупна універсальна бібліотека з технічним нахилом. Докладний каталог. Можливість додавати свої книги. Значна кількість реклами. Для скачування матеріалів необхідна реєстрація.


Гуманітарні
studentam

www.studentam.net

Колекція учбової літератури з соціально-економічних і гуманітарних наук.


finbook

www.finbook.biz

Електронна бібліотека безкоштовних електронних книг з бізнесу, фінансів, економіки та суміжним темам.


elobook

www.elobook.com

Колекція посилань на книги з різних областей економіки і управління. Потрібна реєстрація.


Художні

 

ukrlib

www.ukrlib.com.ua

Ukrlib це: найбільша в Інтернеті електронна бібліотека української літератури, яка, окрім українських книг, містить також літературну енциклопедію, біографії практично всіх письменників України, шкільні твори, учнівські рефераті, короткі перекази змісту творів і ще багато іншого.  


Науково-технічні
sci lib

www.sci-lib.com

Велика наукова бібліотека. Майже 2000 оцифрованих книжок з математики, фізики, біології, техніки, програмування та інш. Основний формат DjVu. На сайті діє форум для тих, хто шукає книги або сам публікує їх у мережі  


diagram

www.diagram.com.ua

Безкоштовна технічна бібліотека. Ви можете без реєстрації викачати багато цікавих книг, журналів, збірок, електронних довідників, а також схем і сервіс-мануалов (14662 видання, 8100 схем, 73000 статей в пошуку). Бібліотека постійно поповнюється новими матеріалами.


ihtika

www.ihtika.net

Даний склад-сховище наукової літератури створений в цілях акумуляції в одному місці всіх наявних в мережі текстів і інших матеріалів (і особливо — філософсько-направлених) з дрібних електронних бібліотек та інших маловідомих сайтів Інтернету, а також робіт окремих сканувальників.  


books ks

www.books.ks.ua

Електронна технічна бібліотека. Книги по електроніці, програмуванню, мікропроцесорній техніці, мікроконтролерам, мережевим технологіям та іншим дисциплінам. Для скачування матеріалів реєстрація не потрібна.Міжбібліотечний абонемент (МБА) та внутрішньосистемний (ВСО) книгообмін надає можливість користувачам отримувати необхідні документи з фондів різних бібліотек міста Києва (МБА) у тому числі з фондів інших бібліотек ЦБС «Свічадо» (ВСО).

По МБА  обслуговуються юридичні особи, які є абонентами МБА, а також зареєстровані користувачі бібліотек ЦБС «Свічадо».

Обслуговування по МБА включає бібліографічну підтримку запитів, пошук в різних базах даних, надання документів в оригіналах і копіях в тимчасове і постійне користування абонентів відповідно їх замовлень. 

Абонентом МБА може бути публічна бібліотека, а також інша установа, підприємство або організація, що уклала Договір на обслуговування по МБА з ЦБС «Свічадо»., а також фізичні особи, які мешкають в місті Києві, або за його межами.
Замовлення виконуються в термін від 5 до 10 днів, після отримання бланку-замовлення.

З фондів бібліотек ЦБС «Свічадо» по МБА видаються оригінали видань, за винятком газетних підшивок, періодичних видань за поточний рік, довідкової літератури, матеріалів великого формату (більш ніж 21х30 см), документів підвищеного попиту. 

Для отримання документів по МБА треба заповнити стандартний бланк-замовлення у відділі організації і використання бібліотечних фондів ЦБС «Свічадо» на кожне видання окремо. Бланк-замовлення заповнюється чітко, розбірливо, без довільних скорочень, мовою оригіналу документу. В ньому необхідно обов’язково вказати бібліографічні відомості про документ.

Бібліографічні відомості про документ з фондів ЦБС «Свічадо» , або з фондів інших бібліотек міста можна уточнити за допомогою Електронного каталогу або скориставшись послугою "Віртуальна довідкова служба". Неправильно оформлені бланки-замовлення, в яких відсутні або нерозбірливо наведені відомості, необхідні для виконання замовлення, повертаються абоненту для уточнення. Бланк-замовлення може бути переданий абонентом бібліотеки як особисто, так і відправлений електронною поштою на адресу svichado47@ukr.net.

Абонентам МБА  документи надаються у тимчасове користування на строк від 10 до 30 днів (залежно від наявності у фондах бібліотек достатньої кількості примірників виданого документа та попиту на нього).

Видання, отримані по МБА, видачі додому не підлягають. Ними можна користуватись лише в читальній залі бібліотеки.

Матеріальну відповідальність за збереження видань, отриманих по МБА у тимчасове користування, несе користувач, який замовив видання. Загублений або зіпсований документ, отриманий по МБА, користувач повинен замінити аналогічним або іншим документом, визнаним бібліотекою рівноцінним.

Телефон відділу: +38 (044) 274-04-77

e-mail:  svichado47@ukr.net

Графік роботи:

понеділок-п’ятниця: з 1000 до 1800

Вихідні дні: субота, неділя

 

Фонди
Загальний фонд бібліотек ЦБС «Свічадо» складає - більше 370 тис. прим.
Основний фонд
Основний фонд - це універсальне зібрання друкованих видань: книг, брошур, періодичних видань з різних галузей знань українською та російською мовами. Склад фонду відображено у системі карткових каталогів і картотек бібліотек ЦБС та в електронному каталозі бібліотек міста. Щоб знайти необхідний документ треба звернутись до електронного каталогу бібліотек міста, електронного каталогу ЦРБ ЦБС «Свічадо», друкованих каталогів періодичних видань, карткових каталогів (систематичного або абеткового).
Довідково-бібліографічний фонд
Довідково-бібліографічний фонд є частиною довідково-бібліографічного апарату бібліотеки. Він включає бібліографічні та довідкові видання (друковані та електронні). Склад фонду розкрито у системі карткових каталогів і картотек бібліотек та частково в електронному каталозі бібліотек міста. Довідкові та бібліографічні видання представлені в усіх бібліотеках ЦБС.
Фонд періодичних видань
Фонд періодичних видань включає газети і журнали українською та російською мовами. Фонд газет включає центральні та місцеві газети. До фонду журналів входять науково-популярні  та масові видання. Склад фонду періодичних видань представлено у картотеках періодичних видань, а також в електронному виглядах. Газети поточного року та журнали активного попиту (в основному останніх 3-х років видання) знаходяться у читальних залах бібліотек ЦБС «Свічадо».
Фонд документів з бібліотекознавства, бібліографознавства та книгознавства
Фонд, який формується як база для ведення науково-методичної роботи в сфері бібліотекознавства та книжкової справи. У фонді збираються книги, журнали, брошури і видання, що продовжуються українською та російською мовами. Фонд зберігається у відділі іноваційно-методичної діяльності і бібліотечного маркетингу Центральної районної бібліотеки ЦБС «Свічадо».
Обмінно-резервний фонд
Обмінно-резервний фонд ЦБС «Свічадо» універсальний за змістом. Фонд включає різні види документів російською та українською мовами. Фонд складається з дублетних примірників та непрофільних видань основного фонду бібліотек ЦБС «Свічадо» і служить для книгообміну між бібліотеками ЦБС «Свічадо». Книгообмін здійснюється на основі попередніх заявок від бібліотек та під час безпосереднього відбору в фонді. Обмінно-резервний фонд - це запасний фонд бібліотек ЦБС «Свічадо», основне призначення якого - поповнення діючого фонду бібліотек у випадку втрати або зносу основного примірника. Обмінно-резервний фонд знаходиться за адресою бульвар Р.Роллана, 4 в приміщенні філіалу бібліотеки «Книжкова світлиця».