Підвищення кваліфікації
Централізована бібліотечна система "Свічадо"
Святошинського району міста Києва

45345 3 25 лютого 2016 р. в читальному залі центральної бібліотеки ЦРБ ЦБС «Свічадо» (бульвар Р.Роллана 13-в) відбувся семінар-практикум «Сучасні підходи до інформаційно-бібліографічного обслуговування». В семінарі брали участь бібліографи ЦБС, працівники ЦРБ «Свічадо».

Відкриваючи семінар, директор В.М.Тімашова проінформувала присутніх, що модернізація змісту діяльності бібліографічної служби відбувається за такими пріоритетними напрямками: якісне формування інформаційних ресурсів, поєднання паперових та електронних носіїв інформації; спрямованість інформування на реальні потреби суспільства і окремих громадян; активне використання новітніх інформаційних технологій, розширення інформаційного сервісу. Вона, зокрема, звернула особливу увагу насучасні підходи до створення бібліографічних видань та їх реклами.

«Методика складання бібліографічних описів електронних ресурсів різних видів на основі вимог чинних стандартів України» - тема мультимедійного перегляду Олени Манятіної, провідного методиста відділу інноваційно-методичної діяльності і бібліотечного маркетингу ЦРБ ЦБС «Свічадо». Вона також поділилася досвідом укладання веб-бібліографічного покажчика нового типу «Архітектура Києва».У своєму виступі вона зробила акцент на тому, щовебліографічні посібники – важливий довідково-бібліографічний ресурс для бібліотекарів та користувачів. Електронні посібники сприяють підвищенню інформаційної культури і самообслуговуванню користувачів Інтернету, а їхнє створення – вебліографія – це особливий напрям бібліографії як галузі діяльності.

З порадами на тему «Бібліографічні видання публічної бібліотеки: різновіди та методика створення» виступила бібліограф ЦРБ ЦБС «Свічадо» Ганна Герасичкіна. Вона зазначила, що під впливом інформаційних технологій увесь час з’являються нові види електронних ресурсів, розширюються межі традиційної системи видань, формуються різні типи електронних документів. Акцентувала увагу присутніх на елементах зовнішнього оформлення бібліографічних посібників.
Із сучасними пріоритетами та акцентами в інформаційно-бібліографічному обслуговуванню дітей, учасників семінару ознайомила бібліограф бібліотеки для дітей «Книжкова світлиця ЦБС «Свічадо» Г.І.Терещенко.

На завершення семінару працівник відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів ЦРБ ЦБС «Свічадо» Павло Герасичкін запропонував для перегляду відео-ролики библиотек «Буктрейлер – нова цікава форма реклами книги».
Конструктивними і змістовними були повідомлення та консультації фахівців районної бібліотеки, професійне спілкування в „Інтернет-центрі” та практичні заняття з оволодіння навичками складання різних елементів бібліографічного запису електронних ресурсів.

Бібліотекарі одержали консультації, поради бібліографів, майстер-клас, поділилися досвідом роботи, переглянули книжкову виставку «Нові бібліографічні видання українських бібліотек».

Анонси

  • 1

Розклад роботи

Пн-Пт: 11:00-20:00

Сб: Вихідний 

Нд: 11:00-19:00

Останне число кожного місяця - санітарний день!

Відвідування

150151
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
За весь час
277
187
1734
150151

2020-09-21