Підвищення кваліфікації
Централізована бібліотечна система "Свічадо"
Святошинського району міста Києва

20161110_111608 В читальному залі Центральної районної бібліотеки ЦБС «Свічадо» (бульвар Р.Роллана 13-в) відбувся семінар «Публічна бібліотека: модернізація діяльності в контексті часу». В семінарі брали участь завідувачі бібліотеками та провідні спеціалісти ЦБС «Свічадо».

Відкрила зустріч директор ЦБС «Свічадо» Валентина Тімашова. В своєму виступі вона підкреслила, що сучасна бібліотека потребує нового підходу до організації своєї діяльності, в основі якого не тільки обслуговування населення книгою, а й його соціалізація через культуру. Кожна бібліотека повинна розвиватися згідно своєї концепції і відповідності до потреб району та місцевої громади. Далі вона зупинилася на важливих моментах роботи, поставила головне завдання перед бібліотеками – перетворити книгозбірні в сучасні інформаційні, культурні та дозвілеві центри. Вона наголосила на тому, що кожна бібліотека повинна прагнути бути привабливою для читачів, раціонально організовуючи свій простір і створюючи різним категоріям читачів комфортні умови для роботи. Це повинно бути місце, де хочеться проводити увесь свій вільний час, простір для фантазії та спілкування, творчості та відпочинку.

«Бібліотечний фандрейзинг: моделі успіху» - тема електронної презентації Олени Манятіної, провідного методиста відділу інноваційно-методичної діяльності і бібліотечного маркетингу ЦРБ ЦБС «Свічадо». Вона  ознайомила присутніх з основними поняттями  та практичним застосуванням  фандрейзингу, як процесу залучення позабюджетних надходжень. Зокрема, вона детально зупинилася на таких питаннях, як: платні послуги в системі фандрейзингової діяльності, роль реклами в залученні додаткових коштів.

Також Олена Вячеславівна розповіла як змістовно та цікаво провести вуличні акції з популяризації читання серед юнацької аудиторі. Тема її виступу «Мистецтво створювати події: вулична акція в планах і в житті». Вона звернула увагу на те , що «бібліотечні акції покликані привернути увагу читачів, жителів міста до діяльності бібліотеки. Вони дозволяють просувати інтелектуальні продукти і послуги бібліотек, удосконалюючи їх у відповідності зі споживчим попитом».

Цікавим був творчий діалог «Створення привабливого образу бібліотеки - ефективний фактор її розвитку». Спочаткувиступила бібліограф ЦРБ ЦБС «Свічадо» Ганна Герасичкіна. У своїй доповіді вона підкреслила необхідність удосконалення зовнішнього вигляду книгозбірень, їх приміщень, інтер’єру, технічного оснащення, організації комфортних умов для користувачів і персоналу. Також презентувала цікаві проекти бібліотек з організації сучасного бібліотечного простору. Потім фахівці бібліотек обмінялись думками та творчими планами зі створенню простору з різноманітними відкритими зонами.

Завідувачка бібліотекою «Книжкова світлиця» Литвин Т.В., організатор акції «Бібліотекар на годину», поділилася досвідом проведення акції в бібліотеці, що стала надзвичайно популярна у читачів. Вона підкреслила, що в сучасній бібліотеці завжди можна корисно провести дозвілля, адже бібліотекарі роблять все, щоб користувачам було цікаво, пізнавально та комфортно. Насичена програма включала голосні читання, вікторини, конкурси, міні-сценки, дитячі ігри тощо. З метою розширення бібліотечного простору, змістовно та цікаво пройшла і вулична акція з популяризації читання серед дитячої аудиторії.

В програмі заходу відбулась презентація виставки  науково - методичних джерел «Думаємо. Шукаємо. Впроваджуємо». Де були представлені виданя ЦБС «Свічадо» 2016 року: методичні поради «Фандрейзинг як джерело додаткового фінансування бібліотек», «Акція – як засіб залучення до читання та підвищення іміджу бібліотек», «Усе моє, все зветься Україна» ( з організації національно-патріотичного виховання молоді), «Бібліотекар на годину»(поради методиста щодо проведення акції до Всеукраїнського дня бібліотек). Електронні версії цих матеріалів розміщені на сайті бібліотеки.

Семінар вийшов цікавим, пізнавальним і продуктивним, в ньому взяли участь більше 18 бібліотекарів. Фахівці бібліотек обмінялися успішним досвідом роботи і дізналися для себе багато нового.

Пошук цікавих форм взаємодії з читачем триває, і Святошинська ЦБС «Свічадо» має всі шанси стати своєрідним майданчиком реалізації сучасної інтерактивної моделі взаємин «читач – бібліотека».

Анонси

  • 1

Розклад роботи

Пн-Пт: 11:00-20:00

Сб: Вихідний 

Нд: 11:00-19:00

Останне число кожного місяця - санітарний день!

Відвідування

081349
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
За весь час
105
209
1191
81349

2020-08-08